W czasie uroczystej mszy św. modlono się za misjonarki i całe dzieło misyjne Kościoła.
Ks. Atłas podkreślił w homilii, że ewangelizacja jest obowiązkiem i prawem każdego chrześcijanina. – Uczniowie Jezusa to ci, którzy pozwalają się coraz bardziej pociągnąć Jego Miłości oraz rozpalić ogniem zapału dla Królestwa Bożego i głoszenia radości Ewangelii, uczy nas papież Franciszek – przypomniał.
Kaznodzieja zachęcił przy tym siostry do refleksji nad własnym zaangażowaniem misyjnym. – Czy przypadkiem nie ma w nas podobieństwa do tego pierwszego syna z Ewangelii który gorliwie zapewniał swojego ojca, że uda się do jego winnicy, ale potem poszedł swoją drogą. – Czy nie jest tak, że na drodze ewangelizacji może nas zawstydzić wielu świeckich – pytał ks. Atłas.
Nawiązał także do przypadającego w tym roku 19 października Światowego Dnia Misyjnego. Przypomniał, że jest to dzień, który jednoczy wszystkich wyznawców Chrystusa w modlitwie i materialnej pomocy młodym rozwijającym się Kościołom.
Zwrócił także uwagę, że 19 października do chwały ołtarzy zostanie wyniesiony Sługa Boży Ojciec Święty Paweł VI. Przypomniał, że to właśnie on, w adhortacji Evangelii Nuntiandi napisał, że Kościół bardzo wiele zawdzięcza osobom konsekrowanym, które w swoim życiu poświęconym Bogu stają się apostołami Dobrej Nowiny.
Od 14 grudnia 1927 roku św. Teresa z Lisieux obok św. Franciszka Kasawerego jest główną patronką misji katolickich. W sposób szczególny patronuje ona Papieskiemu Dziełu św. Piotra Apostoła, które od ponad 120 lat zajmuje się budową seminariów i domów zakonnych, oraz kształceniem i formacją kleryków, oraz kandydatów i kandydatek do życia konsekrowanego.
Za: www.deon.pl.