Zmarła s. Mary O’Sullivan RSM, związana z Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu

Siostra Mary O’Sullivan RSM (Religious Order of the Sisters of Mercy) [24.05.1947 – 21.01.2023] zmarła w wieku 75 lat w Dublinie w towarzystwie sióstr ze swojego zgromadzenia.

Była nauczycielką religii w szkole średniej w Dublinie oraz w szkole parafialnej w Kalifornii. Mieszkała i studiowała w Izraelu, była sekretarzem Instytutu Bat Kol w Jerozolimie.

Od stycznia 2009 r. do marca 2020 r. mieszkała i pracowała w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

W ciągu tych kilkunastu lat, siostra Mary współpracowała z liderami grup, profesorami, wykładowcami, edukatorami głównie z anglojęzycznych uniwersytetów, college’ów, liceów i społeczności lokalnych. Pomagała w przygotowaniu programów studyjnych dla uczestników, dla których najważniejszym punktem podróży była wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Otaczała grupy szczególną troską podczas ich pobytu w Centrum Dialogu i Modlitwy. Najczęściej siostrę Mary można było spotkać w bibliotece, gdzie sprawowała opiekę nad naszym księgozbiorem.

Pomagała w przygotowaniach konferencji, rekolekcji, Mszy świętych, medytacji, w których również uczestniczyła. Zawsze interesowała się tematyką relacji dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i międzywyznaniowego, biorąc udział w wielu międzynarodowych konferencjach.

W roku 2015 została uhonorowana przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów tytułem „Człowiek Pojednania”.

„Siostra Mary pozostaje w naszej pamięci jako członek rodziny Centrum Dialogu i Modlitwy. Nie zapomnimy jak z dobrym humorem i promiennym uśmiechem pozdrawiała i witała każdego z pracowników Centrum jak i gości odwiedzających nasz dom. Dziękujemy Ci za wszystko! Mary, niech Ci Bóg wynagrodzi! Odpoczywaj w pokoju! I nie zapominaj o nas, dalej bądź naszym dobrym aniołem stróżem!”– można przeczytać na profilu Facebookowym CDiM.

rk / Oświęcim
KAI

Wpisy powiązane

Rzym: kończy się diecezjalna faza procesu beatyfikacyjnego byłego generała jezuitów

Brazylia: doceniono wkład polskich franciszkanów w ewangelizację

Pierwsza wspólnota zakonna na świecie, której patronują męczennicy z Pariacoto