Nowe perspektywy dla kamiliańskiej posługi w Republice Środkowoafrykańskiej

Kamiliański szpital im. świętego Jana Pawła II w Bossemptele od tego roku poszerza swoją działalność o oddział neonatologiczny, położniczy i chirurgiczny. Ponadto uruchomiony zostanie tam program szkoleniowy i stażowy z pielęgniarstwa.

Początkowo szpital był prowadzony przez siostry karmelitanki, ale w 2012 roku definitywnie przekazano go Kamilianom. W chwili obecnej przebywa tam czterech zakonników odpowiedzialnych za prowadzenie szpitala, a także parafii pod wezwaniem św. Teresy.

Kamilianie z Bossemptele rozsławili się, kiedy w marcu 2013 roku wybuchła wojna domowa pomiędzy rebeliantami z koalicji Seleka a tzw. milicją Antibalaka. Wówczas szpital i parafia stały się miejscem schronienia dla tysięcy prześladowanych przez chrześcijan MUZUŁMANÓW. Te wydarzenia przypominają o kamiliańskich męczennikach miłości z 18. stulecia, którzy umierali w służbie rannych i zakaźnie chorych żołnierzy. Okazuje się, że realizacja naszego czwartego ślubu jest nadal w pełni aktualna i może się urzeczywistniać w różnych sytuacjach, gdzie zagrożone jest ludzkie życie.

Kamiliański szpital w Bossemptele znajduje się 385 km od stolicy w Bangui i jest jednym z najlepszych w tym kraju.

Za: www.kamilianie.eu

Wpisy powiązane

Kamerun: nowy kościół marianów – sanktuarium św. Jana Pawła II

Indie: 8 milionów pielgrzymów złoży hołd relikwiom misjonarza Azji

Ukraiński jezuita wzywa Europę i Watykan do przemyślenia wojny Rosji z Ukrainą