Ks. inf. Jeż: życie s. Ireny było odpowiedzią na nieskończoną miłość Boga

Miłość Jezusa jest nierozerwalnie tym, co On otrzymuje, i tym, co daje: jak mnie umiłował Ojciec, tak i ja was umiłowałem. Życie Siostry Ireny było odpowiedzią na tę nieskończoną miłość Boga – powiedział w homilii były rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. inf. Stanisław Jeż podczas Mszy św. pogrzebowej s. Ireny Jastrzębskiej ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, która odbyła się w poniedziałek 6 maja w kaplicy sióstr nazaretanek przy ul. Vaugirard w Paryżu.

Mszę św. koncelebrowali również obecny rektor PMK ks. Bogusław Brzyś, kapelan sióstr ks. Karol Kowalik oraz kilku innych kapłanów.

We wstępie do Eucharystii ks. inf. Jeż przypomniał swoje ostatnie spotkanie z s. Ireną, które miało miejsce 27 kwietnia. „Odmawiałem z nią koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na początku i na końcu uczyniła znak krzyża. Kiedy przed wyjazdem powiedziałem jej, że daję błogosławieństwo Pana, wydawało się, że mówi mi, że to na pożegnanie” – opowiedział były rektor PMK we Francji.

Ks. inf. Stanisław Jeż podkreślił w homilii, że tym, co od początku kształtowało życie i późniejsze powołanie s. Ireny był przykład jej rodziców: „Twoi Rodzice, Włodzimierz i Jadwiga, byli fundamentem Twojego życia. Myślę, że możesz powiedzieć o swoich rodzicach to samo, co św. Teresa z Lisieux napisała na grobie swoich rodziców: Bóg dał mi rodziców bardziej godnych nieba niż ziemi” – mówił były rektor, zwracając się do zmarłej.

Ważnym rysem życia s. Ireny było życie w posłuszeństwie. „Przyglądając się Twojej bogatej biografii, pełnej niespodzianek Bożej Opatrzności, a także pewnym szczegółom z Twojego życia, które mi opowiedziałaś, zauważyłem, że często podkreślałaś, że Twoje życie i różne zasługi wynikały z Twojego posłuszeństwa wobec przełożonych; i w ten sposób wszystkie Twoje posługi i powołanie napełniły Cię radością, ale także bogactwem dającym obfite owoce” – zaznaczył ks. inf. Jeż.

Po Mszy przełożona prowincji europejskiej Jezusa Dobrego Pasterza s. Dorota Maria Podwalska podziękowała wszystkim zaangażowanym w uroczystości i przybyłym na to wydarzenie.

Ciało zmarłej zostało złożone na cmentarzu w Bagneux.

Za: www.polskifr.fr

Wpisy powiązane

Kościół na świecie 2024 – najważniejsze wydarzenia

Franciszkańskie zdumienie wyśpiewane w centrum Rzymu

Kalendarz wydarzeń Roku Jubileuszowego 2025