W dniach od 8 do 29 września odbyła się w Rzymie XIV Kapituła Generalna Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Przez trzy tygodnie 38 reprezentantów prowincji z całego świata (Hiszpanii, Szwajcarii, Niemiec, Polski, Brazylii, Chile, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Indonezji i Madagaskaru) debatowało o ważnych dla zgromadzenia sprawach dotyczących misji, duszpasterstwa rodzin i formacji powołań. Jedną z nich była restrukturyzacja prowincji w obu Amerykach, które zostaną połączone pod wodzą jednego prowincjała tworzącego zarząd wraz z asystentami-delegatami w poszczególnych krajach. Ponadto tematem rozmów była realizacja życia wspólnotowego współbraci w różnych krajach oraz realizacja posłannictwa zgromadzenia w poszczególnych regionach świata.
W ostatnim tygodniu kapituły odbyły się wybory nowego przełożonego generalnego, którym został ks. Agustinus Purnama MSF z Prowincji Indonezja-Jawa, pełniący dotychczas funkcję wicegenerała. Wicegenerałem kapituła wybrała ks. Mariana Kołodziejczyka MSF, rektora WSD MSF w Kazimierzu Biskupim k/Konina. Trzej pozostali członkowie nowego zarządu generalnego to ks. Julio Cesar Werlang MSF z Brazylii, ks. Yacobus Lingai Imang MSF z Indonezji-Kalimantanu i ks. Patrice Ralaivao MSF z Madagaskaru.
Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny założył w 1895r. Sługa Boży Jan Berthier i powierzył mu misję formowania powołań dla misji ad gentes. W 1995 r. św. Jan Paweł II zwrócił się z prośbą, by zgromadzenie zaliczyło duszpasterstwo rodzin do swoich podstawowych zadań. Obecnie na całym świecie pracuje 760 misjonarzy Świętej Rodziny w 24 krajach.
ks. Marek Gubernat MSF