Współbracia z prowincji pw. Królowej Polonii Zagranicznej poza internetowymi transmisjami nabożeństw umożliwiali skorzystanie ze spowiedzi przedświątecznej na otwartym powietrzu przy kościołach parafialnych. W Hamtramck zorganizowano na przykościelnym adorację Krzyża, natomiast w Salem w oknie plebanii był wystawiony Najświętszy Sakrament (w wielu wspólnotach adoracja Najświętszego Sakramentu była transmitowana on-line). Duszpasterze z chicagowskiego Trójcowa organizowali objazd z błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu wśród swoich parafian. Znaleziono nawet sposób na błogosławienie pokarmów w Wielką Sobotę: poza przypominaną w mediach opcją błogosławienia przez głowę rodziny w Hamtramck, Sterling Heights i Pompano Beach, zorganizowano je w formie „drive thru”. Dzięki Facebookowi (i jego systemem polubień) nie zrezygnowano z corocznego konkursu na najpiękniejszą palmę w Trójcowie i Lombard. Przestrzeń wirtualną wykorzystywano też do przeprowadzenia parafialnych rekolekcji wielkopostnych, głoszenia konferencji, czytania książek i nagrywania piosenek.
Nie brakowało przy tym wielorakiej działalności charytatywnej: przygotowano paczki żywnościowe dla potrzebujących, zorganizowano pomoc w zakupach i załatwianiu różnych spraw dla osób starszych… Razem z wszelkimi inicjatywami parafianie i duszpasterze trwali na modlitwie w intencji ustania epidemii. Dodatkowo w Calgary niektórzy podjęli się odmawiania nowenny pompejańskiej w tej intencji a parafianie z chicagowskiego Władysławowa – raz w tygodniu post ścisły
Zachęcamy zatem do szczegółowej lektury, jak święte dni Wielkiego Tygodnia przeżyto w północnoamerykańskiej prowincji naszego Towarzystwa: http://tchr.us/aktualnosci/duszpasterstwo-w-czasie-pandemii.