Uroczyste obchody jubileuszu będą trwały kilka tygodni. W niedzielę 8 września ulicami Mokotowa przeszedł barwny pochód ulicami dzielnicy. W orszaku podążali wraz z dorosłymi i dziećmi osiołki pod opieką o. Piotra Wardawy OFM Cap. oraz aniołowie na szczudłach.
Przez kilka najbliższych tygodni w parafii będą miały miejsce różne wydarzenia o charakterze religijnym i społecznym, jak rekolekcje jubileuszowe , warsztaty muzyczne, noc konfesjonałów, festyn rodzinny.
3 dniowe warsztaty wokalno-instrumentalne, prowadzone przez Annę Szaja i Roberta Cudzicha z zespołu New Life`M.muzyczne odbędą się w dniach 13-15 września. Ćwiczenia muzyczne zakończą się wieczorem uwielbienia w niedzielę 15 września . Nabożeństwo rozpocznie się popołudniową Mszą św. i adoracją Najświętszego Sakramentu a zakończy się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim.
Przez całą niedzielę 15 września trwać będzie festyn rodzinny.
Rekolekcje jubileuszowe od 22 do 29 września poprowadzi o. dr Andrzej Gutkowski OFM Conv. z Krakowa .
W dniu jubileuszu, 29 września o 18.30, Metropolita Warszawski , ks. kard. Kazimierz Nycz odprawi jubileuszową Mszę Świętą. W koncelebrze wezmą udział będą dawni proboszczowie parafii MB Anielskiej.
Franciszkanie są obecni na Mokotowie od 1947 roku, jednak parafia została erygowana dopiero w 1983 roku.
W 1948-1950 istniało tutaj tzw. „Antonianum” – kaplica prywatna i internat dla zamiejscowych chłopców uczących się w okolicznych gimnazjach i pragnących poświęcić się na służbę Bogu w zakonie franciszkańskim.
W 1950 franciszkanie zmuszeni byli wydzierżawić budynek stowarzyszeniu PAX , które utworzyło w nim Męskie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Augustyna oraz internat. Zakonnicy zostawili sobie pomieszczenia na parterze, gdzie już 9 czerwca 1949 r. otworzyli kaplicę publiczną.
Uroczystego poświęcenia kaplicy dokonał dnia 9 czerwca 1969 r. Prymas Polski Stefan kard. Wyszyński. Wtedy też ks. Prymas poświecił i odsłonił tablicę pamiątkową ku czci poległych w budynku obecnej kaplicy 44 powstańców Kompanii 3 batalionu „Olza” pułku AK „Baszta”.
Przez pewien czas kaplica była świątynią rektoralną i filią parafii św. Michała, a od 1 września 1983 r. stała się kościołem parafialnym dla osiedla Wierzbno.
Budowa obecnego kościoła trwała od dnia 28 kwietnia 1985 r., kiedy to bp. Jerzy Modzelewski, sufragan warszawski, poświecił plac budowy do zakończenia prac w 2000 roku. Prymas Polski Józef kard. Glemp dokonał konsekracji świątyni p.w. Matki Bożej Anielskiej , 9 grudnia 2000 r.
Przy parafii znajduje się Franciszkańskie Centrum Duchowości , którym zarządza Prowincja Matki Bożej Anielskiej.
Do kościoła Matki Boskiej Anielskiej przy Metro Wierzbno przybywają tłumnie mieszkańcy Warszawy i okolic na msze święte z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie , odprawiane tutaj od kilku lat przez o. Józefa Witko OFM z krakowskiego Sekretariatu Ewangelizacji .
Od 2013 r. na stałe wprowadzone są comiesięczne msze święte z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w każdy trzeci piątek miesiąca. Msze świętą odprawia i modlitwę prowadzi egzorcysta o. Robert Konik OFM – duszpasterz we Franciszkańskim Centrum Duchowości i Kultury. Warszawiacy chętnie korzystają też z proponowanych przez Franciszkanów rekolekcji, prowadzonych zarówno w kościele , jak i Centrum Duchowości.
Przy parafii działają różne grupy, w tym Franciszkański Zakon Świeckich i Młodzież Franciszkańska.
W tutejszym klasztorze przez kilka lat mieszkał, pracował i tworzył poezję franciszkański poeta br. Adrian Wacław Brzózka OFM.
Proboszczem parafii i gwardianem wspólnoty zakonnej jest obecnie o. Ambroży Janusz Nowak OFM .
Anna Dziemska