Pomocą duchową były także rekolekcje wielkopostne, które głosił ks. Adam Nitka CSMA z Miejsca Piastowego. Nasza wspólnota w tym czasie poznała Koronkę do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
W kolejnych miesiącach wierni poznali Godzinki do św. Michała Archanioła, Litanię ku jego czci oraz Koronkę Uwielbienia Boga. Tuż przed peregrynacją na 100 dni w tygodniu wystawiony był Najświętszy Sakrament oraz co tydzień we wtorki sprawowane były msze św. o św. Michale Archaniele.
Uroczystego wprowadzenia Figury Michała Archanioła dokonał Arcybiskup Stanisław Nowak – senior diecezji częstochowskiej, który w homilii obsypał nas nauką o św. Michale Archaniele i jego szczególnym zadaniu dla nas dziś. Następnie Michał Archanioł odwiedził wszystkie miejscowości parafii: Góry Gorzkowskie, Gorzków Nowy, Gorzków Stary, Ludwinów i Trzebniów. Odprawiono Msze św. dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego, chorych oraz modlitwy wstawiennicze o uwolnienie i uzdrowienie za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.
Ukoronowaniem tej niezwykłej obecności św. Michała Archanioła w tej młodej parafii stały się szkaplerze św. Michała Archanioła. Nic nie byłoby w tym dziwnego, ale wolą ks. Proboszcza było, aby każdy mieszkaniec Parafii otrzymał szkaplerz.
Peregrynacja rozpoczęła się, jak wspomniał ks. Proboszcz, w rocznicę pierwszego w Polsce Tour de Pologne. Było to 7 września 1928 roku. Dlatego miejscowy proboszcz mówił na powitanie: „Święty Michale Archaniele, dziś rozpoczynasz Tour de Pologne po naszej parafii. W każdej miejscowości głoś mocno i odważnie: «Któż jak Bóg»”.
Spotkanie z Księciem wojsk anielskich nie kończy się, bowiem już 29 września zostaną poświęcone dwie figury św. Michała Archanioła, które od tego dnia nawiedzać będą domy parafii, a na zakończenie zostaną umieszczone w kościele w Gorzkowie i Trzebniowie.
Dziękujemy księżom michalitom za pomoc w przeżyciu spotkania ze św. Michałem Archaniołem.
ks. Bogumił Kowalki, Proboszcz Parafii w Gorzkowie – Trzebniowie