W ostatnim tygodniu lipca (22-26) w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla z młodzieżą spotkają się ponadto: Edward Linde Lubaszenko, Dominik Tarczyński, Jacek Pulikowski, Marek Jurek, ks. Tomasz „Dziki” Źwiernik, Vladyka Venedykt i o. Adam Szustak.
W tym czasie dla młodych zagrają: Tomasz Kamiński, Darek Maleo Malejonek z Przyjaciółmi, Full Power Spirit, Siewcy Lednicy, Propaganda Dei, Fioretti, La Pallotina. Wystąpi również kabaret mimów ze Szczebrzeszyna „Świerszczychrząszcz”.
Franciszkańskie Spotkanie Młodych ma charakter religijny. To dni refleksji i modlitwy. Dlatego ze Słowem Bożym do Kalwarii przyjadą przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik z Przemyśla i prowincjał franciszkanów z Krakowa o. Jarosław Zachariasz.
Organizatorzy gwarantują codziennie mszę św., spowiedź, kierownictwo duchowe, rozmowy w grupach i całodobową adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
– We współczesnym świecie często doświadczamy niepokojów i czujemy się jak apostołowie na rozszalałych wodach Jeziora Galilejskiego. Doświadczamy wątpliwości związanych z wiarą, troski o przyszłość swoją i swoich najbliższych, czasami rozpaczy lub zniechęcenia. Jako organizatorzy FSM-u pragniemy, aby młodzi ludzie na nowo odkryli swoje miejsce we wspólnocie Kościoła, by z większą świeżością odnaleźli swoje miejsce w gronie uczniów Chrystusa, by zostali ocaleni – tłumaczy ideę 25. spotkania o. Piotr Reizner.
Aby wziąć udział w FSM-ie nie trzeba wcześniej się zgłaszać. Wystarczy przyjechać w dniu jego rozpoczęcia. Po przyjeździe należy zgłosić się do recepcji Spotkania (Dom Pielgrzyma) i pobrać obowiązkową kartę uczestnika.
Na Spotkaniu panują warunki biwakowe. Konieczny jest własny sprzęt. Przy polu namiotowym są toalety, umywalnie i prysznice, w pobliżu rzeka. Bardzo tanie wyżywienie w Domu Pielgrzyma. Ponadto można zjeść i napić się w innych punktach gastronomicznych czy sklepach spożywczych. Wrzątek wydawany jest codziennie gratis. Wieczorami ogniska.
Całkowity koszt FSM-u wynosi 50 złotych (plakietka, smycz, śpiewnik, opłata organizacyjna, koncerty, pole namiotowe z zapleczem).
Na miejscu znajduje się punkt PCK z karetką do dyspozycji. Nad bezpieczeństwem czuwają kościelne i państwowe służby porządkowe (policja, straż graniczna, wojsko, straż pożarna). Dostępne są budki telefoniczne oraz oddział Poczty Polskiej, Kalwaria leży w zasięgu wszystkich operatorów sieci komórkowych.
– Stwórzmy przestrzeń radości i przyjaźni, w której każdy z nas będzie mógł doświadczyć prawdziwego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem! – apeluje do tegorocznych uczestników spotkania jego dyrektor.
Więcej informacji na stronach: franciszek.pl i ZakonFranciszkanow.pl
jms