W Warszawie zaprezentowano książkę „Apostołowie Bożego Miłosierdzia”

„Apostołowie Bożego Miłosierdzia” to publikacja dająca możliwość całościowego zapoznania się z przesłaniem i misjonarzami Bożego Miłosierdzia, jakimi byli św. siostra Faustyna i św. Jan Paweł II – ocenia sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.

Zaprezentowana w poniedziałek w Centrum Prasowym PAP w Warszawie książka, której autorką jest Jolanta Sosnowska, a konsultantem rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia ks. prof. Jan Machniak, została wydana przez Wydawnictwo „Biały Kruk” w sześciu językach: polskim, włoskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim.

Jak poinformował wydawca, inicjatorem powstania tej książki był metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. „Za sprawą św. Faustyny i św. Jana Pawła II orędzie o Bożym miłosierdziu przekazane przez św. Faustynę stało się znakiem nadziei dla ludzkości, jakby +pomostem do trzeciego tysiąclecia+. Orędzie miłosierdzia postawił w centrum swojego nauczania apostolskiego Jan Paweł II w encyklice +Dives in misericordia+ – +O Bogu bogatym w miłosierdzie+. Kanonizując siostrę Faustynę 30 kwietnia 2000 r. ustanowił Święto miłosierdzia, a podczas podróży apostolskiej do ojczyzny 17 sierpnia 2002 r. zawierzył cały świat Bożemu miłosierdziu” – napisał we wstępie do tej publikacji kard. Dziwisz.

Uczestniczący w prezentacji książki sekretarz generalny KEP bp Miziński powiedział, że publikacja ta będzie stanowiła dużą wartość przede wszystkim dla młodzieży z zagranicy, która będzie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, która z pewnością słyszała o przesłaniu Bożego miłosierdzia, przekazanym przez św. siostrę Faustynę i rozpowszechnionym przez św. Jana Pawła II. „Ta publikacja daje możliwość całościowego zapoznania się z przesłaniem o Bożym miłosierdziu oraz zapoznania się z misjonarzami Bożego miłosierdzia, jakimi byli św. Faustyna i św. Jan Paweł II” – podkreślił hierarcha.

Dodał, że ta „iskra Bożego miłosierdzia, która wyszła z Krakowa, przyciąga dzisiaj młodych ludzi do źródła, gdzie Pan Jezus zechciał objawić najważniejszy z tych przymiotów Bożych, którym jest miłość i miłość miłosierna w relacji do człowieka”.

Bp Miziński wyraził nadzieję, że w tej publikacji młodzi znajdą pogłębione informacje o Bożym miłosierdziu i o apostołach Bożego Miłosierdzia, udokumentowane bogatymi ilustracjami. „Sądzę, że młodzi ludzie to przesłanie o Bożym miłosierdziu zabiorą ze sobą, by potem mogli być apostołami Bożego miłosierdzia wśród rówieśników w krajach, do których powrócą” – powiedział bp Miziński.

Ks. prof. Machniak podkreślił z kolei, że książka ma „nie tylko przypomnieć i uświadomić, jak ważną misję do spełnienia mieli i mają ciągle w Kościele św. siostra Faustyna i św. Jan Paweł II, ponieważ dotykają oni problematyki, która jest bardzo ważna dla każdego człowieka, nawet dla ludzi niewierzących”. „Jeśli człowiek odkryje w sobie, że jest zdolny do tego, aby dać miłość za darmo, czyli miłosierdzie, to znaczy, że odkrywa siebie samego, ponieważ człowiek realizuje się przez to, co potrafi dać, czym potrafi się podzielić” – dodał.

Autorka książki Jolanta Sosnowska podkreśliła, że głównym celem publikacji jest pokazanie, jak te dwie postacie – św. siostra Faustyna i św. Jan Paweł II współdziałały ze sobą w zakresie kultu Bożego miłosierdzia. „Sceny z życia św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II ukazane w tej książce lepiej pomagają dostrzec Boży plan zarówno wobec tych dwojga wielkich apostołów Bożego Miłosierdzia, jak i krzewienia na cały świat orędzia o miłosiernej miłości Boga” – powiedziała Sosnowska.

PAP

Za: www.episkopat.pl

Wpisy powiązane

Jubileusz obecności karmelitów bosych w Wadowicach

Kęty: 70. rocznica ustanowienia w klasztornym kościele nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Pomoc osobom skrzywdzonym w Kościele