Patronat Honorowy objęli: Metropolita Krakowski i Wojewoda Małopolski.
Pozyskiwanie środków na realizację projektu: od firm, przedsiębiorstw, a także osób indywidualnych zainteresowanych pokryciem kosztów organizacyjnych; wpłaty:
Dom Zakonny Zakonu Przenajświętszej Trójcy ul. Łanowa 1, 30-725 Kraków Nr konta: Bank Pekao SA 79 1240 1444 1111 0010 5386 8454(tytuł wpłaty: wakacje dla dzieci)
Informacje o dziele: plakat o inicjatywie Duszpasterstwa Więziennego; strona internetowa Zakonu.
Wydarzenia promujące przedsięwzięcie: „koncert adwentowy” 15 grudnia 2013 r. w kaplicy przyklasztornej Zakonu Trójcy Przenajświętszej przy ul. Łanowej 1 w Krakowie oraz spektakl teatralny (zaplanowany na Wielki Post 2014) wolontariatu szkolnego Gimnazjum nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Stróży. Wolontariat w roku szkolnym 2013/14 podjął współpracę z Duszpasterstwem Więziennym na rzecz organizowanego wyjazdu.
Zaangażowanie więźniów: warsztaty plastyczne prowadzone przez zaproszonych gości w Areszcie Śledczym w Krakowie Podgórzu; „biżuteria św. Teresy”, czyli róże z wełny czesankowej, wykonywane metodą filcowania, łączone w kompozycje (broszki, kolczyki), które można nabywać w charakterze „cegiełki” na zrealizowanie dzieła.
Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowo-Rekolekcyjny „Totus Tuus” im. Ks. Kard. Karola Wojtyły w Zembrzycach.
Dotarcie do Rodzin: jednym z głównych założeń jest dotarcie do rodzin skazanych w celu wcześniejszego poznania dzieci, tak by podczas wyjazdu nie były one anonimowe dla organizatorów. Tym samym jest to odpowiedź na apel Papieża Franciszka o „wychodzeniu na peryferie”.
Studenci UJ, wolontariusze, siostry zakonne: w odpowiedzi na nasze zaproszenie, studenci pedagogiki Wydziału Filozoficznego UJ w Krakowie, wolontariusze, siostry zakonne podejmą wspólną pracę w przygotowaniu i poprowadzeniu wyjazdu wakacyjnego.
Opieka medyczno-pielęgniarska: Szpital Bonifratrów w Krakowie.
Dojazd do ośrodka: dzieci dowożone i odbierane przez rodzica/opiekuna lub po wcześniejszym ustaleniu dowożone i odwożone środkami transportu publicznego przez studentów/wolontariuszy/siostry zakonne.
Program przewiduje:
Zajęcia teatralne, prowadzone przez Teatr „Groteska” w Krakowie.Zajęcia sportowe: gry zespołowe. Zajęcia taneczne: tańce integracyjne. Zajęcia plastyczne z masy gipsowej; prace wykonywane dla rodziców/opiekunów, w tym również dla rodzica odbywającego karę pozbawienia wolności; wspólne przygotowanie innych prac plastycznych z wysłaniem do darczyńców. Zajęcia muzyczne, prowadzone przez wychowawców muzycznych. Wyjazdy: do Kopalni Soli w Bochni, Parku Miniatur w Inwałdzie, Wadowic, a także wejście na Babią Górę pod opieką Sekcji Babiogórskiej Grupy Beskidzkiej GOPR. Codzienny udział we wspólnej Eucharystii z wcześniejszym przygotowaniem liturgicznym. Codzienny, wspólny pacierz. Zajęcia z Pismem Świętym: „podchody biblijne” na terenie ośrodka. Spotkanie Skazanych odbywających karę pozbawienia wolności ze swoimi dziećmi – za zgodą rodzica/opiekuna posyłającego dziecko na wyjazd (sugestia Ks. Kardynała).
Informacji szczegółowych udziela o. Andrzej Bawer OSST Kapelan Aresztu Śledczego w Krakowie Podgórzu tel. 513-229-730