Dziś w Toruniu odbyły się obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Z tej okazji metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga przewodniczył uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.
Podczas obchodów, dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk poprowadził pierwszosobotnią medytację z modlitwą różańcową oraz suplikacją w intencji oddalenia pandemii koronawirusa.
W swojej homilii biskup szczecińsko-kamieński podkreślił, że Radio Maryja jest stale obecne w codziennej modlitwie wielu wiernych. W opinii kapłana, rozgłośnia służy kształtowaniu chrześcijańskich postaw etycznych.
– Zawłaszcza wymiar spraw narodowych, przez wielu wystraszonych lub zakłamanych środowisk zapomniany, osierocony, nierozumiany, przekręcany, jest przez Radio Maryja przytulany, chroniony, oczyszczany i ukazywany z wiarą. Naród przy Bogu się rozpoznał i dzięki Bożej łasce trwał. Dalej może trwać jedynie przy Bożej pomocy i na Bożej drodze. Pamiętajcie o tym wszyscy, którzy jesteście postawieni przy sprawach państwa i narodu: tylko po Bożemu decydując i działając, będziecie w stanie prowadzić owocnie sprawy polskie – powiedział abp Andrzej Dzięga.
Specjalny list do uczestników wydarzenia wystosował Prezydent RP Andrzej Duda. Przeczytał go minister Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
– Pośród zgiełku współczesnego świata nie brakuje przekłamań, manipulacji i fałszywych obietnic. Orężem przeciw nim jest prawda i dobre słowo. Z takim przekonaniem Radio Maryja pełni swoją społeczną służbę – napisał prezydent.
Przemówienie wygłosił także bp Wiesław Śmigiel. Ordynariusz diecezji toruńskiej podkreślił, że Radio Maryja przemawia do słuchaczy głosem wyrazistym, zmuszającym do dokonania właściwego wyboru.
– W minionym roku przekonaliśmy się, że pandemia potrafi zdestabilizować nasze życie w wielu wymiarach. Bezpieczeństwo człowieka to nie tylko zdrowie ciała i zaspokojenie potrzeb materialnych, ale również siła ducha, która kształtuje się w relacji z Bogiem – zaznaczył duchowny.
Swoimi refleksjami podzielił się również o. Dariusz Paszyński. – Życzę wam wszystkim bojaźni Bożej, dzięki której nie lękamy się i możemy iść dalej i z odwagą realizować swoje powołania życiowe, które otrzymaliśmy od Boga. Umacniając więź z Panem Jezusem, stajemy się mocni do tego, by pokonywać różnego rodzaju lęki – zaznaczył wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela
Wydarzenie było transmitowane poprzez Radio Maryja oraz Telewizję Trwam.
Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie fale Radia Maryja przekraczają granice oceanu, dzięki czemu rozgłośnia jest odbierana także w wielu miejscach zamieszkałych przez Polonię. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.
Za: www.niedziela.pl