Symbole Światowych Dni Młodzieży na Lednicy

To znak, że idea Spotkań Młodzieży u źródeł chrzcielnych Polski promieniuje na cały świat – mówi ojciec Jan Góra.

„W imię Syna” – to hasło XVIII Spotkania Młodych, które 7 czerwca 2014 roku odbędzie się ma Polach Lednickich. Modlitewnemu czuwaniu towarzyszyła będzie obecność symboli Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, która jest patronką Rzymu.

Symbole ŚDM, które w lipcu 2016 roku odbędą się w Krakowie, zostaną przywiezione 6 czerwca do Gniezna. W gnieźnieńskiej katedrze odbędzie się przy nich nocne czuwanie. Zakończy je 7 czerwca rano Jutrznia Lednicka – nabożeństwo organizowane od kilku lat dla młodych ludziach zdążających na Lednicę i zatrzymujących się u grobu św. Wojciecha.

Z Gniezna, wraz z relikwiami Męczennika, symbole Światowych Dni Młodzieży przewiezione zostaną pod Bramę Rybę na Pola Lednickie. „To znak, że idea Spotkań Młodzieży u źródeł chrzcielnych Polski, gdzie młodzież co roku powtarza akt wyboru Chrystusa, promieniuje na cały świat” – mówi twórca spotkań, dominikanin o. Jan Góra.

Na organizowane od 1997 roku spotkania nad Jeziorem Lednickim – gdzie Mieszko I miał przyjąć chrzest Polski – przybywają co roku dziesiątki tysięcy młodych ludzi z kraju i zagranicy. Od początku patronował im Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejęli jego następcy: Benedykt XVI i Franciszek.

Za: www.dominikanie.pl

Wpisy powiązane

Kraków: podopieczni Dzieła Pomocy św. Ojca Pio potrzebują zimowej odzieży

Halina Frąckowiak gościem specjalnym tegorocznej Żywej Szopki w Krakowie

Pola Lednickie: 9. rocznica śmierci o. Jana Góry OP