Sesja Misjologiczna i Czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej (1-2 grudnia)

Bp Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej, bp Andrzej Czaja z diecezji opolskiej oraz bp Leszek Leszkiewicz z diecezji tarnowskiej spotkają się ze środowiskami misyjnymi 1 i 2 grudnia na Jasnej Górze. Tematem tegorocznej sesji misjologicznej i czuwania Papieskiej Unii Misyjnej będą są słowa: „Mocni w Duchu przy sercu Maryi”.

Organizowana przez Papieską Unię Misyjną w Polsce sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne to – jak podkreślają organizatorzy – okazja, żeby doświadczyć misyjnego wymiaru Kościoła, spotkać się ze sobą, wykorzystać czas na rozmowy i modlitwę oraz pogłębić własną misyjną formację.

Spotkanie będzie składać się z dwóch części: wykładowej i modlitewnej. Rozpocznie je Msza św. w sobotę o godzinie 14.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie zebrani przejdą do Auli Kordeckiego na spotkanie formacyjne. Po południu bp Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej opowie o sytuacji tamtejszego Kościoła, a bp Andrzej Czaja z diecezji opolskiej – o Duchu Świętym w misji Kościoła. Zebrani na Jasnej Górze wysłuchają też m.in. świadectwa o młodym Kościele w Mongolii i będą dziękować Panu Bogu za 25-lecie Wydawnictwa Missio-Polonia.

Czuwanie modlitewne rozpocznie się od Apelu Jasnogórskiego przed obrazem Czarnej Madonny. Punktem centralnym będzie Msza św. o północy, której przewodniczyć będzie bp Leszek Leszkiewicz. „Podczas czuwania zawierzymy Matce cały Kościół i misjonarzy, będziemy adorować Pana i poznawać przyszłych misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej. Przyjmiemy także nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej” – zapowiadają organizatorzy.

Na sesję misjologiczną i czuwanie zaproszeni są: misjonarki i misjonarze, wolontariusze i osoby świeckie, grupy róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referentki i referenci misyjni oraz klerycy z kół misyjnych, a także wszyscy, którym sprawy misji są bliskie.

PDM/ BP KEP

Za: episkopat.pl

Wpisy powiązane

Skąd się biorą święci? Historia, wiara i droga do świętości

Klaretyni: 50 lat Domu zakonnego we Wrocławiu

Najobszerniejszy komentarz do „Reguły” św. Benedykta w Polsce