Home WiadomościZ kraju Saletyni: Dzień chorych w Dębowcu

Saletyni: Dzień chorych w Dębowcu

Redakcja

saletyni-pl„Polskie La Salette” jest miejscem wielu uzdrowień duchowych i fizycznych. Do Maryi czczonej jako Uzdrowienie Chorych pielgrzymowali wierni w pierwszy dzień uroczystości jubileuszowych w Dębowcu.

Odpustowe spotkanie osób chorych i starszych rozpoczęło się kwadrans przed godz. 10.00. Wspólne rozważanie tajemnic różańca wprowadziło pielgrzymów do Mszy św. której przewodniczył bp Kazimierz Górny. W wygłoszonej homilii zachęcał, by trudności związane z wiekiem i chorobami znosić z cierpliwością i wiarą. – Musimy spróbować pojąć tajemnicę cierpienia. Chrystus uniżył samego siebie, przyjął cierpienie, ofiarował siebie Ojcu w pełni posłuszeństwa. I dlatego wy, drodzy chorzy, ofiarujcie Bogu swe cierpienia, bóle i niedole. Ofiarujcie je Matce Bożej Bolesnej, która pragnie wam nieść pomoc we wszystkich życiowych problemach – wołał ordynariusz senior diecezji rzeszowskiej.

Eucharystię odprawiali również: ks. prowincjał Andrzej Zagórski MS, duszpasterze dębowieckiego sanktuarium oraz kapłani, którzy przybyli z pielgrzymkami. Na zakończenie Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, a chorym udzielono błogosławieństwa lurdzkiego. Zgodnie z dębowieckim zwyczajem po Eucharystii wszyscy przybyli chorzy i starsi mogli zjeść wspólny posiłek.

Kontynuacją przedpołudniowego spotkania była Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, która rozpoczęła się o godz. 18.00. Przewodniczył jej ks. Krzysztof Kołodziejczyk z parafii farnej w Jaśle. – Jest wiele chorób, które nie są widoczne na zewnątrz. Tu, w Dębowcu, otrzymujemy dużo świadectw od osób, które z wiarą przyjmują Boże słowo i dotykają się Chrystusa, który je uzdrawia. Chcemy o to się modlić – mówił kustosz sanktuarium ks. Paweł Raczyński MS.

Pierwszy dzień odpustu zakończył się apelem maryjnym i procesją na kalwarię saletyńską o godzinie 21.00.

(gz; fot. Natalia Janowiec / radiovia.com.pl)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda