Rzesze bielszczan i przyjezdnych na wykładzie i rekolekcjach o. A. Szustaka OP

Po raz kolejny na zaproszenie studentów Akademii Techniczno Humanistycznej w murach tej bielskiej uczelni gościł o. Adam Szustak OP. W największej auli, która była szczelnie wypełniona słuchaczami, dominikanin wygłosił 24 listopada wykład „Ogród zamknięty”.

Spotkanie zorganizowali przedstawiciele bielskiego Duszpasterstwa Akademickiego i młodzi ludzie z University Christian Outreach, należący do bielskiej wspólnoty “Miasto na Górze”.

Dominikanin przypomniał, że biblijny obraz rajskiego Edenu odwołuje się do rzeczywistości idealnej, zanim idealny mężczyzna i idealna kobieta pozbawieni zostali z powodu grzechu powrotu do „ogrodu”. Zakonnik przekonywał, że odkrycie drogi i wejścia do „zamkniętego ogrodu” jest możliwe. „Możemy odkryć ten obraz na nowo. Problem w tym, że dzisiejszy świat nam tego nie ułatwia. W tym świecie bardzo często facet to nie facet, a kobieta to nie kobieta” – zaznaczył mówca, który opisywał następnie idealne cechy kobiety i mężczyzny, jaki Bóg im dał „na początku”. „Wracajcie do zamkniętego ogrodu. Pan Jezus go dla was na nowo otworzył!” – apelował na koniec.

Od piątku do niedzieli (20-23 list.) ten znany i ogromnie popularny duszpasterz prowadził rekolekcje w pallotyńskim kościele pod Szyndzielnią. Świątynię tłumnie wypełnili wierni – zarówno z parafii jak i wielu przyjezdnych. Rekolekcje odbywały się pod hasłem „Świętość z odzysku”.

O. Szustak jest wędrownym kaznodzieją. Jego konferencji i kazań słuchają ludzie na całym świecie. Jest autorem między innymi „Pomarańczarni”, na którą co tydzień uczęszczały setki studentów zainteresowanych rozważaniami Księgi Pieśni nad Pieśniami. Dużą popularnością cieszyły się też prowadzone przez niego liczne rekolekcje internetowe. Na portalu zarejestrowano setki tysięcy odsłuchań.

O. Adam Szustak OP urodził się 20 lipca 1978 r. w Myszkowie. Do zakonu dominikanów wstąpił w 1999 r. Pierwsze śluby zakonne złożył 18 sierpnia 2000 r. a wieczyste 18 kwietnia 2004 r. Święcenia kapłańskie w Zakonie Braci Kaznodziejów przyjął 4 grudnia 2004 r. Był m.in. duszpasterzem akademickim DA „Beczka” w Krakowie. Jest autorem kilkunastu książek i audiobooków.

Za: www.diecezja.bielsko.pl.

Wpisy powiązane

Kokotek: prawie 100 uczestników Zakonnego Forum Duszpasterstwa Młodzieży

Na Jasnej Górze odbywają się rekolekcje dla biskupów

125 lat obecności naśladowców św. Franciszka w Jaśle