„Dotrzymałem obietnicy, którą złożyłem matce ksieni pod koniec swojej pierwszej kadencji, że poproszę swojego następcę, aby powrócił do tej pięknej tradycji, o którą upominają się nasze siostry klaryski” – żartował minister prowincjalny o. Marian Gołąb.
Pod koniec Mszy Świętej prowincjał uroczyście przekazał siostrom ozdobną szkatułę z materiałem papierniczym, w który przez 136 lat były zawinięte doczesne szczątki bł. Salomei, oraz z papierem, na którym były złożone Jej kości na czas rekognicji.
Badanie relikwii pierwszej polskiej klaryski – bł. Salomei, piastowskiej księżniczki, córki Leszka Białego i Grzymisławy, starszej siostry Bolesława Wstydliwego i żony księcia węgierskiego Kolomana przez komisję złożoną z duchownych i lekarzy miało miejsce w u franciszkanów w Krakowie, gdzie znajduje się jej grób, w 2018 r., 750 lat po jej śmierci.
Ojciec Prowincjał podziękował siostrom za nieustanną modlitwę, którą ofiarują za swoich braci franciszkanów, w ich intencjach, i prosił, aby nie ustawały w tej praktyce.