Misyjne.pl to portal, który łączy ludzi z misją. To platforma, na której znajdą się obok informacji z życia społecznego, aktualne wiadomości z krajów misyjnych, z życia uchodźców i prześladowanych chrześcijan. To miejsce, gdzie poznamy pracę misjonarzy z bliska. Spojrzymy na konflikt w Syrii oczami siostry zakonnej mieszkającej w Aleppo, zwiedzimy zakamarki boliwijskiego miasta Cochamba i zobaczymy jak w Etiopii świętuje się Nowy Rok. Przeczytamy też o kursie walut, pogodzie, czy jak pomagać. Dzięki relacjom misjonarzy poznamy realia życia w Kamerunie, Maroku, Peru, Paragwaju, Mongolii i Turkmenistanie. – Razem ze stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” podjęliśmy odważne wyzwanie. Tworzymy w sieci miejsce, które ma budować społeczność ludzi zainteresowanych tematem misji, choć nie tylko – mówi redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”, o. Marcin Wrzos. – Portal jest naszą odpowiedzią na apel papieża Franciszka. Wstajemy z wygodnej kanapy i chcemy ewangelizować kolejny, ósmy kontynent, którym jest Internet. Jako redakcja zamierzamy być misjonarzami tej wirtualnej, ale ważnej przestrzeni – dodaje Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący misyjne.pl.
Portal to także przestrzeń rozrywki. Odnajdziemy w nim czytelnię z unikatowymi książkami i czasopismami misyjnymi. W zakładce „Smaki misji” skosztujemy egzotycznej kuchni, a w „Przerwie” rozwiążemy quiz. Misyjne.pl to również miejsce, gdzie w sposób duchowy i materialny wspieramy misjonarzy. Można dołączyć do akcji „Misjonarz na Post”, „Misja Szkoła” i dowiedzieć się w jaki sposób zorganizować wyjazd na wolontariat misyjny. Pisać dla nas będzie wielu znanych publicystów z kraju i zagranicy.
Portal współtworzą redakcja czasopisma „Misyjne Drogi”, misjonarze oblaci oraz stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Współpracownicy portalu to min.: „Radio Emaus”, „Misje Dzisiaj”, fundacja „Redemptoris Missio”, „Misjonarze Kombonianie” oraz „SWM – Młodzi Światu”. Portal obecny będzie w mediach społecznościowych: Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube i Snapchacie.