Podcasty FSM na Spotify – nowy projekt Franciszkańskich Spotkań Młodych

Jedno z najstarszych dzieł franciszkańskich – Spotkanie Młodych – przygotowało nowy projekt. Zaprasza do wysłuchania podcastów o Kościele, które są dostępne na Spotify.

Jak poinformowano na stronie www.franciszkanie.pl, podcasty Franciszkańskiego Spotkania Młodych ukazują się w cyklu „Budujemy Kościół”. Mają pomóc spojrzeć na wspólnotę chrześcijan z różnych perspektyw, tak by odbiorcy mogli lepiej poznać nie tylko historię Kościoła, ale i jego bogaty, duchowy wymiar.

Rzecznik FSM, Marta Górka, podkreśla, że cykl nie będzie unikał pytań niewygodnych, gdyż widać ogromną potrzebę odpowiedzi na nie. „Daleko nam do autorytarnego wypowiedzenia zdania na te tematy, ale chcemy jasno wyrazić, że nasz Kościół jest po prostu piękny, mimo wszelkich trudności. Zachęcamy też do krytycznego myślenia i dzielenia się z nami opiniami o treściach prezentowanych w odcinkach w naszych mediach społecznościowych czy poprzez adres mailowy” – wskazuje.

Pierwszy odcinek ukazał się w dwóch częściach. Jest to rozmowa z br. Piotrem Kantorskim, dotycząca świętości Kościoła. Uczestnicy spotkania starali się odpowiedzieć m.in. na pytania: „Czy Kościół XXI wieku nadal można nazwać świętym?”, „Co to w ogóle znaczy?” lub „Czy nadaję się do Kościoła, skoro jestem grzeszny?”.

Kolejny odcinek podcastów FSM ukaże się już na początku marcu. Będzie poświęcony tematowi Kościoła pierwszych chrześcijan.

Pierwsze Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbyło się latem 1988 r. Pomysłodawcą oraz dyrektorem wydarzenia był franciszkanin o. Ryszard Wróbel.

FSM wzbudził duże zainteresowanie młodego pokolenia. W czasach bez internetu, do Kalwarii Pacławskiej przyjeżdżało ponad 4 tysiące osób. Od samego początku każda edycja odbywa się pod konkretnym hasłem, które w ten sposób nadaje bieg corocznemu spotkaniu.

luk / Kraków
KAI

Wpisy powiązane

6 stycznia to dzień pamięci o polskich misjonarzach

Paulini: Już jutro, 6 stycznia, rozpoczęcie Nowenny do św. Pawła I Pustelnika

Abp Galbas na modlitwie z braćmi z Taizé: zazdrościmy Paryżowi, ustawiamy się w kolejce