Dominikański miesięcznik ukazał się właśnie po raz pięćsetny.
1
Październik 1973
Polska remisuje sensacyjnie z Anglią na stadionie Wembley i awansuje do finałów piłkarskich mistrzostw świata, a w Poznaniu debiutuje dominikański miesięcznik. Łatwo nie jest. – Pierwszy numer w drodze, drugi w rowie, a trzeci się nie ukaże – słyszy złośliwe uwagi od współbraci ojciec Marcin Babraj, pierwszy naczelny. Krytykom nie podoba się, że miesięcznik jest zbyt otwarty, za mało katolicki i za bardzo… żydowski.
101-104
Kwiecień 1982
Na te numery czytelnicy czekali… cały kwartał. Tyle czasu trwało zawieszenie miesięcznika po wprowadzeniu stanu wojennego. Spośród zawieszonych tytułów (prawie wszystkie poza „Trybuną Ludu” i „Żołnierzem Wolności”) „W drodze” czekało bodaj najdłużej na wznowienie. W nagrodę za cierpliwość czytelnicy dostali aż cztery numery w jednym (z zaległymi).
161
Styczeń 1987
Miesięcznik przełamuje „zapis” państwowej cenzury na Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i drukuje jego opowiadanie „Wieża”. Do tej pory teksty wyklętego przez władze PRL emigracyjnego pisarza ukazywały się w kraju w podziemnych wydawnictwach. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku „W drodze” było azylem dla wielu niepokornych twórców.
263
Lipiec 1995
Epokowa zmiana. Po 22 latach ojciec Marcin Babraj przestaje być naczelnym pisma. Zastępuje go ojciec Paweł Kozacki.
300
Sierpień 1998
Od tego numeru miesięcznik można czytać także w wersji on-line. Internetową wersję publikuje portal Mateusz.pl. Z czasem pismo dochowa się własnej strony internetowej.
366
Luty 2004
„Kapłaństwo kobiet” – krzyczał tytuł na okładce. A w środku cała seria tekstów osób opowiadających się za wyświęcaniem kobiet. To jeden z tych numerów, po których redakcji dostało się od czytelników przywiązanych do własnych poglądów. Emocje budziły też takie tematy, jak: „Nie bójmy się mówić o seksie” czy „Lustracja w Kościele”. Gdy miesięcznik napisał bez lukru o żeńskich klasztorach – kilka zgromadzeń przestało prenumerować pismo.
442
Czerwiec 2010
Po piętnastu latach kierowania pismem ojciec Paweł Kozacki przestaje być redaktorem naczelnym. Stery miesięcznika przejmuje ojciec Roman Bielecki. To już/dopiero trzeci naczelny w 37-letniej historii pisma.
461
Styczeń 2012
Prawdziwa rewolucja techniczna. „W drodze” jako pierwszy i jak dotąd jedyny ogólnopolski miesięcznik jest dostępny na czytnikach Kindle. Rok później elektroniczne wydanie dostosowano również do iPada.
482/1
Październik 2013
Miesięcznikowi stuknęła „czterdziestka”. Przejście z wieku młodzieńczego w dojrzałość redakcja uczciła dwiema okładkami: współczesną i reprintem z października 1973 roku. Zaś teksty można było czytać „normalnie” (od początku) i „do góry nogami” (od końca).
500
Kwiecień 2015
Z kwietniową datą ukazał się 500. numer „W drodze”. By uświetnić jubileuszowy numer – po raz pierwszy w dziejach miesięcznika ukazały się na jego łamach kolorowe zdjęcia. A czytelnicy mogą się uraczyć rozmowami z mistrzami słowa: Julią Hartwig, Janem Kobuszewskim i Tadeuszem Sznukiem.