We Mszy św. pod przewodnictwem ks. abpa Tadeusza Wojdy SAC delegaci Zebrania zostali zaproszeni do przyglądania się temu, czy żyją w duchu swojego charyzmatu oraz czy faktycznie podejmują wyzwania, jakie stawia przed nimi dzisiejszy świat. „Zebranie jest czasem refleksji i powracania do tego, co pierwotne oraz odpowiadania na pytania, które nieustannie się rodzą”. Nie do przeoczenia jest fakt, że był to już trzeci Współbrat, który, po abp Adrianie Galbasie SAC i Księdzu Generale Zenonie Hanasie SAC, wypowiadając o się „Kapitule” używał stwierdzenia „nasze Zebranie Prowincjalne”.
Poranne obrady poprzedziła brewiarzowa Modlitwa w ciągu dnia z komentarzem ks. Błażeja Benisza SAC. Tym razem ojciec duchowny skupił się na treści Listu do Kościoła w Tiatyrze. Mówił o zagrożeniu wypaczenia Ewangelii we wspólnocie.
W pallotyńskich domach może być to spowodowane indywidualizmem, egoizmem, lenistwem czy bylejakością. Pozostawił Zebranie z dwoma pytaniami: „Czy mógłbym zaprosić kandydata do mojej wspólnoty? A jeśli nie, to dlaczego?”.
Po zatwierdzeniu komunikatu przedstawionego przez ks. Rafała Czekalewskiego SAC, Przewodniczącego Komisji ds. Listów i Komunikatów Medialnych oraz uprzednim omówieniu spraw formalnych przez moderatora, Zebranie wprowadzone w metodologię procedowania nad wnioskami, wsłuchiwało się w komentarze i rekomendacje Komisji ds. Wniosków, dyskutowało i głosowało.
Biorąc odpowiedzialność za udział w planowaniu prawidłowego funkcjonowania Prowincji, członkowie Zebrania w sesji popołudniowej, skrupulatnie przejrzeli Statuty, Uchwały i Zalecenia, decydując o ich zachowaniu, usunięciu lub modyfikacji niektórych zapisów tak, aby jak najlepiej odzwierciedlały potrzeby całej Prowincji Chrystusa Króla.
Przed ostatnim dniem obrad plan Zebrania przewidział godzinną Adorację Eucharystyczną zakończoną Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
Więcej zdjęć:
https://www.facebook.com/share/p/1Es9hQjzFS/
https://www.facebook.com/share/p/19hVBUwmbY/