Oblaci NMP – Poznań: rusza program adopcji misyjnej “Misja Szkoła”

We wrześniu wiele dzieci w krajach misyjnych, podobnie jak ich rówieśnicy w Polsce, rozpocznie nowy rok szkolny. Dzięki prowadzonemu przez redakcję „Misyjnych Dróg” programowi adopcji misyjnej można pomóc uczyć się tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

„Misja Szkoła” finansuje naukę dzieci w Indiach, Bangladeszu oraz na Madagaskarze. Rodzice adopcyjni potrzebni są do wszystkich szkół. Zapraszamy do zgłaszania się. Szczegóły na www.misjaszkola.pl

Młodzi z Analakininy na Madagaskarze, dzieci z Ramanakkapeta w Indiach oraz z Lokhipur w Bangladeszu czekają na darczyńców, którzy sfinansują ich naukę. Dla jednych to kolejny etap edukacji, dla innych zaś początek przygody ze szkołą.

Szkoła podstawowa w Analakininie to dla wielu dzieci szansa na wydostanie się ze skrajnej biedy. Ich domem są slumsy miasta portowego Tamatave nad Oceanem Indyjskim. Dzięki wsparciu będą mogły nie tylko znaleźć schronienie i zjeść ciepły posiłek, ale nauczyć się czytać i pisać. To pozwoli poprawić ich warunki życia w przyszłości. 50 dzieci potrzebuje pomocy. Rocznie wynosi ona 100 euro.

W szkole w Ramanakkapeta w Indiach uczą się bezdomne, często mocno schorowane maluchy, mieszkające na ulicy. Nie mają pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb – jedzenia czy ubrania. Dzięki adopcji będą mogły cieszyć się dzieciństwem. Roczny koszt edukacji w szkole wynosi 130 euro. 60 dzieci oczekuje na naszą pomoc.

Do oblackiego gimnazjum w Lokhipur chodzą hinduskie i chrześcijańskie dzieci, których rodziców nie stać na opłacenie nauki. Pracują niewolniczo w rejonie Kaluara na plantacjach herbaty za jedyne 10 dolarów tygodniowo. Utrzymanie jednego ucznia kosztuje 125 euro rocznie. Pomocy potrzebuje 15 dzieci.

Adoptowane dzieci pozostają w swoim kraju, środowisku, kulturze i tam otrzymują potrzebną pomoc. Podopieczny raz, dwa razy w roku wysyła listy za swimi zdjęciami za pośrednictwem “Misyjnych Dróg” do rodziców adopcyjnych. Otrzymują oni także kopię świadectwa ukończenia szkoły oraz śledzą postępy dziecka w ciągu roku. Rodziny adopcyjne mogą wysyłać swoje listy do adoptowanego dziecka. Tworzy się między nimi szczególna więź. Adopcji mogą podjąć się instytucje, klasy szkolne, drużyny harcerskie, koła parafialne.

OMI/Poznań

Za: www.oblaci.pl

Wpisy powiązane

Epitafium ku czci ks. Leona Bemke SAC

Spotkanie przełożonych zakonów, zgromadzeń męskich archidiecezji katowickiej

19-22 listopada: Rekolekcje dla biskupów na Jasnej Górze (zapowiedź)