Nowy przełożony paulistów w Polsce i na Ukrainie

Pauliści w Polsce i na Ukrainie mają nowego przełożonego regionalnego (prowincjała). Decyzją przełożonego generalnego zgromadzenia, ks. Domenico Solimana SSP, został nim ks. Mariusz Krawiec SSP, dotychczasowy przełożony wspólnoty we Lwowie na Ukrainie i dyrektor tamtejszego Wydawnictwa Świętego Pawła. Zastąpi on dotychczasowego przełożonego, ks. Wojciecha Turka SSP, który stanowisko to piastował podczas dwóch kadencji od roku 2018.

Ksiądz Mariusz Krawiec urodził się w 1972 roku we Wrocławiu. Do zgromadzenia wstąpił w 1992 roku, a święcenia kapłańskie przyjął w Częstochowie w 2001 z rąk ks. biskupa Adama Lepy. Studia seminaryjne ukończył w Metropolitarnym Seminarium Duchownym w Lublinie i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Także na KUL-u zakończył Podyplomowe Studium Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa. Następnie studiował komunikację społeczną na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, zaś w 2013 roku na KUL-u obronił doktorat z teologii pastoralnej, ze specjalizacją edukacja medialna.

W latach 2004-2008 przebywał w Monachium w tamtejszej placówce paulistów, gdzie m.in. pracował duszpastersko w parafiach Pfarrverband München-Westend. W latach 2008-2011 pracował w redakcji prowadzonego przez paulistów miesięcznika dla rodzin „Magazyn Familia”, którego był także redaktorem naczelnym. W marcu 2014 roku wyjechał do Lwowa na Ukrainie, gdzie tworzył pierwszą w tym kraju wspólnotę paulistów. We Lwowie pełnił funkcję przełożonego wspólnoty paulistów oraz dyrektora prowadzonego w tym mieście Wydawnictwa Świętego Pawła. Był przez cały czas wykładowcą w miejscowym instytucie teologicznym, afiliowanym do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2014-2022 był dyrektorem polskojęzycznego Katolickiego Programu Radiowego we Lwowie. Od 2018 roku jest korespondentem sekcji polskiej Radia Watykańskiego z Ukrainy.

Polecamy modlitwie ks. Mariusza i jego nową misję, aby przyniosła ona jak najwięcej dobra dla zgromadzenia paulistów i całej Rodziny Świętego Pawła.

Za: www.paulus.org.pl

Wpisy powiązane

Biskupi na rozpoczęcie Jubileuszu 2025: Czas łaski, nadziei i pojednania

Kościół w Polsce 2024 – najważniejsze wydarzenia

Ks. prof. Mazurkiewicz: na czym polega dialog Kościoła katolickiego z Unią Europejską?