Apostołka Bożego Miłosierdzia przebywała w tutejszym klasztorze przez 3 miesiące w 1929 r. zastępując chorą zakonnicę w pracy w kuchni. Objawienie, którego tutaj doświadczyła, opisała w punkcie 158. swojego „Dzienniczka”.
Eucharystii sprawowanej w uroczystość Miłosierdzia Bożego przy ołtarzu polowym znajdującym się w miejscu objawień przewodniczył ks. dr Rafał Pajszczyk, archidiecezjalny referent ds. beatyfikacji i kanonizacji. W homilii przypomniał, że „Bóg pokłada nadzieję w każdym grzeszniku, choćby ten sam siebie przekreślił”. „Ta nadzieja wypisana jest pod obrazem Jezusa Miłosiernego w słowach „Jezu, Ufam Tobie”. To jest ta ostatnia deska ratunku, dzięki której człowiek, nawet jeśli przestanie się modlić i zapomni o wszystkim, może jeszcze skierować się do Boga – wyjaśniał kaznodzieja.
Ks. Pajszczyk podpowiadał też licznie zgromadzonym na Mszy św. pielgrzymom, gdzie szukać ogromu Bożego Miłosierdzia, które odkryła siostra Faustyna i przekazała światu. „Miłosierdzie Boże można znaleźć w Kościele, we wspólnocie zbudowanej na apostołach, świadkach Zmartwychwstałego Chrystusa – mówił.
Oprawę muzyczną Eucharystii zapewnił zespół „Poznańskie wielbienie” pod kierownictwem Poldka Twardowskiego, który poprowadził także wielbienie na zakończenie uroczystości. Po nich na terenie przyklasztornym przygotowano poczęstunek dla przybyłych pielgrzymów.
Kiekrz to miejsce w archidiecezji poznańskiej, z którym była związana Apostołka Bożego Miłosierdzia. W 1929 r. podczas pobytu w tutejszym domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, św. Siostra Faustyna doznała mistycznego spotkania z Jezusem, które opisuje w 158. fragmencie swojego „Dzienniczka”. Objawienie to miało miejsce nad Małym Jeziorem Kierskim, gdzie obecnie znajduje się ołtarz polowy, do którego prowadzi „Droga św. s. Faustyny”.
Za: www.ekai.pl