Michalici: Światowe Dni Młodzieży ze św. Michałem Archaniołem

W roku 2021, po raz pierwszy, zgodnie z decyzją papieża Franciszka, Światowe Dni Młodzieży o zasięgu diecezjalnym były obchodzone nie w Niedzielę Palmową, lecz w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To jeden z elementów przygotowania do kolejnego Spotkania Młodych z całego świata, które zaplanowano w 2023 roku w Lizbonie. Hasłem tegorocznych ŚDM są słowa: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. Tego dnia na Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie w 2016 roku odbyły się ŚDM, odprawiona została uroczysta Msza święta, podczas której Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, ks. Dariusz Wilk CSMA, przekazał na to wyjątkowe miejsce figurę św. Michała Archanioła.

Spotkanie Młodych na Campus Misericordiae rozpoczęło się procesją, której towarzyszyli: Orkiestra Dęta „Hejnał’” z Byszyc, Zespół Pieśni i Tańca „Sułkowianie”, harcerze Hufca ZHP Wieliczka. Figura św. Michała Archanioła została wprowadzona przez strażaków z okolicznych OSP do Domu Młodych w Brzegach. Mszy świętej z poświęceniem figury św. Michała Archanioła przewodniczył O. Generał ks. Dariusz Wilk. W liturgii uczestniczyli również: ks. proboszcz Andrzej Pietrusa, ks. Piotr Bieniek CSMA, o. Krzysztof Bobak OFM, o. Mariusz Tabor OFM, burmistrz Wieliczki Artur Kozioł oraz zgromadzeni mieszkańcy Brzegów i okolic. Oprawę muzyczną zapewnił Paweł Piotrowski z zespołem.

Niedzielne spotkanie na Campus Misericordiae było wyjątkową okazją do wspólnej modlitwy, pogłębienia wiary, a także docenienia obecności i wartości młodych ludzi w Kościele.

Drugim punktem tych uroczystości była Msza święta oraz wieczór uwielbienia, poprowadzony przez grupę muzyczną „Uwielbienie w rytmie Serca” pod przewodnictwem salezjanina, ks. Pawła Centnara. Swoim śpiewem i modlitwą młodzi ludzie stworzyli wyjątkowy nastrój uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

Pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży był św. Jan Paweł II. Papież – Polak wyraził pragnienie, by odbywały się one co roku jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata w wyznaczonym miejscu – jako spotkanie międzynarodowe.

Autor: lukaszbira, https://www.wieliczka.eu/

Za: www.michalici.pl

Wpisy powiązane

W odpowiedzi na publikację „Sekrety liceum u Nazaretanek”

Błogosławieństwo cel zakonnych oraz losowanie patronów klasztorów i braci

6 stycznia to dzień pamięci o polskich misjonarzach