Mariańskie Wydawnictwo PROMIC świętowało jubileusz 35-lecia

15 listopada 2022 r. PROMIC – Wydawnictwo Księży Marianów wraz z gośćmi i przyjaciółmi obchodziło jubileusz 35-lecia istnienia. Jak podkreślono podczas spotkania jubileuszowego, PROMIC to najmłodsze dziecko wśród dzieł i inicjatyw założonych przez księży marianów. Odprawiona została Msza św. w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na warszawskich Stegnach.

– Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli Wydawnictwu PROMIC w tym wyjątkowym dniu: pracownikom, współpracownikom, autorom i tłumaczom, przedstawicielom mediów, drukarni i hurtowni, fundacji i stowarzyszeń, księgarń oraz księżom marianom. To ich dzieło, szerzące misję zgromadzenia, jest Wydawnictwo – podkreślał w swoim wystąpieniu Prezes Spółki PROMIC ks. Prowincjał dr Tomasz Nowaczek. Zaznaczył również, że działanie Wydawnictwa PROMIC koncentruje się na służbie słowu, a słowo kształtuje kulturę.

Szczególne podziękowania złożono Pawłowi Sałkowi, ministrowi w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz ks. Zbigniewowi Krasowi, kapelanowi Prezydenta RP, za przybycie, serdeczne słowa i prezent – kopię ikony „Przyjaźń” – dar prezydenta Andrzeja Dudy dla Wydawnictwa PROMIC, przekazany na ręce dyrektorki Wydawnictwa, Anety Zbieskiej.

35 lat istnienia na rynku, jak podkreślono podczas jubileuszu, to olbrzymi sukces, ale także wielki wkład pracy, przekładający się na setki wydanych tytułów, przebogatą i różnorodną ofertę skierowaną do czytelników w każdym wieku, to dziesiątki targów i spotkań, to trud, owocujący miejscem w zaszczytnej czołówce najbardziej znaczących i cenionych wydawnictw katolickich w kraju.

Uroczystość była również okazją do rozmów, osobistych podziękowań, wysłuchania koncertu muzyki religijnej w wykonaniu ks. Piotra Pieczewskiego i spędzenia czasu z osobami, które razem z zespołem Wydawnictwa pozwalają oddawać do rąk czytelników mądre, wartościowe i pięknie wydane książki.

***

Właścicielem Wydawnictwa PROMIC jest Zgromadzenie Księży Marianów, najstarszy polski zakon męski. Założył je w 1673 roku św. o. Stanisław od Jezusa Maryi Papczyński (1631-1701). Pragnął on, aby w zakonie na pierwsze miejsce wybijała się cześć Matki Najświętszej w tajemnicy Jej Niepokalanego Poczęcia. Jako drugi cel o. Papczyński wyznaczył marianom niesienie modlitewnej pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym, trzecim zaś zadaniem, które powierzył członkom zgromadzenia, była troska o zbawienie bliźnich i „kształcenie prostego ludu w nauce chrześcijańskiej”, czyli działalność duszpasterska. Marianie realizują te trzy zadania już od przeszło trzech wieków.

W ofercie Wydawnictwa PROMIC znajdują się publikacje związane z kultem Miłosierdzia Bożego, opowieści o świętych, klasyka literatury religijnej, wartościowa beletrystyka. Nie brakuje również modlitewników i książek dla dzieci.

Profil oficyny oddają następujące serie wydawnicze: Biblioteka Oremus – dotycząca liturgii Mszy Świętej; Bogosłowije – prezentująca prace z zakresu teologii chrześcijańskiego Wschodu; Contra mundum – wyprawa na intelektualne rubieże, gdzie religia dopełnia poznanie naukowe; Ichtis – o źródłach wiary; Krople rosy – teksty budzące uśmiech; Losy – historie prawdziwe; Miecz ducha – wiedza pomagająca w rozpoznaniu natury zagrożeń duchowych; Oto Matka twoja – o Maryi niezwyczajnej i zwyczajnej, tajemniczej i bliskiej, niezmiennie pełnej współczucia i miłości; Signa fidei – teksty podejmujące istotne tematy teologiczne; Światła na górze – sylwetki świętych, męczenników, pokutników; oraz serie dla dzieci: Twój anioł z nieba – przygody Antka i jego Anioła Stróża; Pomocne elfy – poradniki dla najmłodszych.

W sposób szczególny Wydawnictwo poleca Czytelnikom czasopisma:

„Oremus” – teksty liturgii Mszy świętej i „Słowo wśród nas” – medytacje na każdy dzień.

Więcej informacji o Wydawnictwie PROMIC i aktualna oferta wydawnicza dostępne są na stronie: wydawnictwo.pl

amir / Warszawa
KAI

Wpisy powiązane

W odpowiedzi na publikację „Sekrety liceum u Nazaretanek”

Błogosławieństwo cel zakonnych oraz losowanie patronów klasztorów i braci

6 stycznia to dzień pamięci o polskich misjonarzach