Dom Księży studentów i wykładowców KUL jest jednym z największych na świecie domów kapłańskich. Dzieje tego gmachu wiążą się nie tylko z historią uczelni. O wiele bardziej złączone są z losami jego mieszkańców, których kolejne pokolenia już od 100 lat kształcą się w murach katolickiego uniwersytetu, formującego świeckich i duchownych do służby Bogu i Ojczyźnie.
W przeszłości Konwiktem zarządzali m in.: o. Jacek Woroniecki OP, ks. Władysław Korniłowicz, sługa Boży ks. Wincenty Granat, bp Jan Szlaga, bp Kazimierz Ryczan, ks. Zbigniew Wit, ks. Kazimierz Święs i ks. Marek Grygiel TChr.
Obecnie w Konwikcie mieszka stu dwudziestu pięciu księży diecezjalnych i zakonnych z całej Polski, w tym także grupa kapłanów z Nigerii (20) oraz pracownicy naukowi uczelni. W Domu Księży mieszka i pracuje także wspólnota Zgromadzenia Sióstr Sług Jezusa oraz Ojcowie Jezuici, posługujący w kościele akademickim KUL.
Kadencja dyrektora Konwiktu trwa 4 lata. Do jego zadań, we współpracy z wicedyrektorem, ojcami duchownymi oraz z przedstawicielami mieszkańców, jest troska o duchowe i administracyjne wymiary domu kapłańskiego oraz o zatrudnionych w nim pracowników.
red.
Za: www.redemptor.pl