– Temat prześladowania chrześcijan jest dziś bardzo aktualny i nam bliski. Zależy nam na tym, by szczególnie w czasie Wielkiego Postu przybliżać tragiczne historie prześladowanych za wiarę – mówi Sylwester Gaik z SWM – Młodzi Światu.
– Przejdziemy śladami tysięcy ludzi, którzy oddali życie za Jezusa Chrystusa – dodaje. Droga Krzyżowa odbędzie się na terenie Wiosek Świata – Parku Edukacji Globalnej w Krakowie.
Nabożeństwo, poza wymiarem modlitewnym, będzie miało także wymiar edukacyjny. Organizatorzy w rozważaniach uwzględnili przejście przez 5 kontynentów. Wśród omawianych krajów znajdą się m.in. Nigeria, Kanada, Francja czy Korea Północna.
– Jesteśmy świadkami prześladowań chrześcijan na całym świecie: brutalnych mordów, burzonych domów, palonych kościołów. Ludzie są wyrzucani na margines życia społecznego, zabijani tylko z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Największym wsparciem, jakiego jesteśmy w stanie udzielić, jest nasza nieustanna modlitwa w ich intencji – mówi Katarzyna Król z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.
Modlącym się będzie towarzyszyć ikona Nieśmiertelni, którą pobłogosławił bp Georges Abou Khazen z Aleppo.
Drogę Krzyżową współorganizują: Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Towarzystwo Ducha Świętego, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Schola Męska przy Bazylice Franciszkańskiej, Wspólnota “Chrystus w Starym Mieście”, Wspólnota Salezjańska “Ziemia Boga” oraz wolontariusze z “Góry Dobra”.
Nabożeństwo jest kolejną akcją modlitewną organizowaną przez Salezjański Wolontariat Misyjny w intencji prześladowanych za wiarę chrześcijan. Pierwszym wydarzeniem z tego cyklu była płyta i koncerty “Nieśmiertelni”. Powstały we współpracy z muzykiem Dariuszem Malejonkiem, który z przedstawicielami SWM dotarł do syryjskiego miasta Aleppo, by przedstawić sytuację zniszczonego miasta.
KAI/jp
Za: www.deon.pl