Jasna Góra: Modlitwa Rodziny Wincentyńskiej

– To ubodzy będą nas przyjmować w niebie – podkreślają za opiekunem sierot i biedoty św. Wincentym a Paulo. Tradycyjnie przed jego wspomnieniem na Jasnej Górze modlili się przedstawiciele sześciu gałęzi Rodziny Wincentyńskiej.

– Do Matki przychodzi się z radością, aby przytulić się do Jej serca i poczuć, że jest się kochanym, od Niej zaczerpnąć miłości i przekazywać ją potrzebującym – podkreślił ks. Jerzy Górny, misjonarz św. Wincentego a Paulo.

Na Jasnej Górze modlili się przedstawiciele Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo i Sióstr Miłosierdzia, Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Konferencji św. Wincentego a Paulo, Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Wzorem swego patrona pracują na rzecz ubogich i potrzebujących, m. in. poprzez prowadzenie świetlic młodzieżowych i opiekę nad chorymi w domach i szpitalach. Opiekują się także ludźmi w kryzysie bezdomności.

Ks. Jerzy Górny przypomniał, że myśl i działanie św. Wincentego odznaczały się wielkim szacunkiem dla ludzi ubogich, w potrzebie duchowej czy materialnej. – Spotkanie z ubogim, to jest spotkanie z Chrystusem. Dzisiaj potrzeba nam tej wrażliwości. To ubodzy będą nas przyjmować w niebie – podkreślił za św. Wincentym ks. Górny.

Św. Wincenty à Paulo (1581-1660) to francuski kapłan, misjonarz, opiekun ubogich, założyciel Bractwa Pań Miłosierdzia, z którego wywodzi się Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia oraz Zgromadzenia Misjonarzy. Jeszcze za jego życia działalność misyjna rozszerzyła się na całą Francję, następnie Polskę, Włochy, Afrykę Północną i Madagaskar. W 1729 r. został beatyfikowany, a 1737 r. kanonizowany. Papież Leon XIII uznał go za opiekuna wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele. Jest także patronem zgromadzenia lazarystów, duchowieństwa, organizacji charytatywnych, podrzutków i szpitali.

Mirosława Szymusik @JasnaGóraNews

Za: www.jasnagora.com

Wpisy powiązane

Poznań: Inauguracja Roku Jubileuszowego 800-lecia Pieśni Słonecznej

Statystyki: Miniony rok w Kalwarii Zebrzydowskiej

Chrystusowcy: Uroczystość wybudzenia i pobłogosławienia największego dzwonu na Pomorzu Zachodnim