Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 13.00 Mszą świętą w kaplicy Cudownego Obrazu. Przewodniczył jej ks. Marek Chmielewski – przełożony pilskiej inspektorii salezjanów. Tuż przed Eucharystią słowo powitania do zebranych kibiców skierował przedstawiciel zakonu paulinów.
W homilii ks. Chmielewski mówił m.in. o tym, że od Jezusa, który odważnie wychodził do nie zawsze przychylnych mu osób, możemy się uczyć postawy otwartości na ludzi o odmiennych poglądach i przekonaniach, choćby kibiców innych klubów. Wspomniał też, że Jasna Góra jest dla Polaków jak Nazaret, w którym Maryja czeka na każdego człowieka jako jego Matka. Na koniec Eucharystii tradycyjnie zostały pobłogosławione klubowe szaliki i transparenty patriotyczne. Zebrani utworzyli szeroki szpaler, przez który ks. Leszek Zioła mógł swobodnie przejść i pokropić wodą święconą kibiców oraz ich klubowe gadżety.
Druga część pielgrzymki miała miejsce w Auli im. o. Kordeckiego, gdzie kibice uczestniczyli w panelu z udziałem redaktora naczelnego Gazety Polskiej, Tomasza Sakiewicza oraz historyka dra hab. Sławomira Cenckiewicza. Podczas przerwy w dyskusji wystąpił bard Paweł Piekarczyk, który wykonał trzy patriotyczne utwory. Ostatnim punktem były prezentacje dokonań stowarzyszeń kibiców: Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Rakowa Częstochowa oraz Śląska Wrocław na polu działalności patriotycznej oraz charytatywnej. Przez cały czas trwania spotkania kibice Legii rozprowadzali szaliki z napisem: „Wilno – Lwów”, a dochód z ich sprzedaży zasili konto niedawno reaktywowanego polskiego klubu Pogoń Lwów.
Pielgrzymka odbyła się po raz czwarty i z pewnością nie ostatni, ponieważ ks. Wąsowicz już zaprosił kibiców do udziału w przyszłorocznym spotkaniu na Jasnej Górze. Wydarzenie to z roku na rok gromadzi coraz więcej osób. Obecność takich postaci jak: Jerzy Dudała, Andrzej Duffek, Ryszard Sadłoń czy Roman Zieliński oraz wielu innych, świadczy o tym, że pielgrzymka zyskała już pozytywną opinię wśród kibiców. Cieszy fakt, że na pielgrzymce obecni byli przedstawiciele tak wielu polskich klubów. Oprócz barw wspomnianej wcześniej czwórki dostrzec można było szaliki i transparenty m.in.: Górnika Zabrze, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Piasta Gliwice, Ruchu Chorzów, Wisły Kraków oraz wielu innych, nie tylko piłkarskich drużyn.
Czarny SDB