Informacje organizacyjne dla uczestników beatyfikacji Kard. Wyszyńskiego i M. Czackiej

Komunikat Komitetu Organizacyjnego
dla UCZESTNIKÓW
uroczystości Beatyfikacji
Czcigodnych Sług Bożych:
Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski
i Matki Elżbiety Róży Czackiej FSK

Ze względu na brak miejsc parkingowych w okolicach Świątyni Opatrzności Bożej prosimy o korzystanie z parkingów P+R oraz komunikacji miejskiej.

W dniu beatyfikacji dla uczestników uroczystości Świątynia zostanie otwarta o godz. 9.00. Duchowe przygotowanie rozpocznie się o 10.30, zaś o godz. 12.00 Msza Święta pod przewodnictwem Kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legata Papieskiego, z udziałem Episkopatu Polski i kapłanów reprezentujących poszczególne diecezje.

Wszystkich uczestników uroczystości prosimy o zachowanie rygorów sanitarnych i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy przebywający w Świątyni, łącznie z kapłanami koncelebrującymi Mszę Świętą, powinni mieć założone maseczki. Bieżące informacje znajdują się na stronie internetowej: beatyfikacja.info.

Ramowy program uroczystości

Niedziela, 12 września, Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, 02 – 972

  • 9.00 – Otwarcie Świątyni i sektorów dla wiernych
  • 10.30 – Przygotowanie duchowe
  • 12.00 – Msza Święta z obrzędem Beatyfikacji

Informacje ogólne dla wszystkich uczestników

1. Ze względu na trudne do przewidzenia scenariusze rozwoju pandemii COVID-19 i związane z nią obostrzenia sanitarne w uroczystości będą mogły uczestniczyć wyłącznie osoby posiadające karty wstępu.

2. Ze względów bezpieczeństwa przybywający na beatyfikację są proszeni o nie wnoszenie do sektorów ostrych przedmiotów, szklanych naczyń itp. rzeczy, stanowiących potencjalne zagrożenie dla ludzi, a także o stosowanie się do zaleceń służb porządkowych.

3. W sektorach wodę pitną będą rozdawali harcerze, a wszelkie informacje będzie można uzyskać od służb porządkowych.

4. Wszystkich uczestników uroczystości w Świątyni prosimy o zaopatrzenie się w maseczki i poddanie się obowiązującym rygorom sanitarnym i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

5. Wejście do kościoła górnego i dolnego Świątyni Opatrzności Bożej będzie możliwe wyłącznie po przeprowadzonej kontroli pirotechnicznej przez Służbę Ochrony Państwa, dlatego prosimy o przybycie do Świątyni w nieprzekraczalnym czasie, czyli od godz. 9.00 do 11.00.

Informacje dotyczące dojazdu do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie

Dla przyjeżdżających samochodami osobowymi:

Pielgrzymi mogą zostawić samochody na zaznaczonych na załączonej mapie parkingach ,,Parkuj i jedź (P+R)” usytuowanych przy stacjach metra (wyszukujemy w google maps według wzoru: P+R Metro np. Młociny itd.) bądź na innych, wybranych parkingach na terenie miasta i korzystać z komunikacji miejskiej. [Sprawny dojazd umożliwia np. przejazd do stacji metra M1 Wilanowska i stamtąd autobusem linii 217 bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej, a także linią 522, która rozpoczyna się przy Dworcu Centralnym i dojeżdża do Świątyni Opatrzności Bożej.] Do wyjazdu z parkingu P+R należy użyć co najmniej dobowego, skasowanego biletu komunikacji miejskiej na strefę 1 (15 zł) lub innego długoterminowego, np. weekendowego. Bilety te upoważniają jednocześnie do podróżowania metrem, tramwajem i autobusem w obrębie miasta.

W związku z tym pielgrzymom przyjeżdżającym:

  • z kierunku Gdańska i Olsztyna (wjazd DK7) oraz z kierunku Łomży (wjazd DK61) proponujemy dojazd przez Trasę mostu Skłodowskiej Curie do parkingów P+R przy stacjach Młociny (ok. 1450 miejsc) oraz Wawrzyszew (ok. 80 miejsc). Następnie przejazd linią metra M1 do stacji Wilanowska (kierunek Kabaty) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217,
  • z kierunku Białegostoku (wjazd S8) oraz z kierunku Łodzi i Poznania (wjazd A2 i S8) proponujemy dojazd trasą S8 do parkingu P+R przy stacji Marymont (ok. 400 miejsc). Następnie przejazd linią metra M1 do stacji Wilanowska (kierunek Kabaty) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217,
  • z kierunku Siedlec i Lublina (wjazd A2 i S17) proponujemy dojazd S2, ul. Połczyńską i al. Wilanowską do parkingu P+R przy stacji Wilanowska (ok. 275 miejsc) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217. W przypadku braku miejsc na parkingu P+R Wilanowska należy kierować się ul. Puławską (lub ul. Rolną i dalej al. KEN) do P+R Ursynów i P+R Stokłosy, następnie przejazd linią metra M1 do stacji Wilanowska (kierunek Młociny) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217,
  • z kierunku Sandomierza (wjazd DK79) proponujemy dojazd ul. Puławską do parkingów P+R przy stacjach Stokłosy (ok. 400 miejsc) i Ursynów (ok. 150 miejsc). Następnie przejazd linią metra M1do stacji Wilanowska (kierunek Młociny) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217. Możliwy jest też dojazd na parking P+R przy stacji Wilanowska (ok. 275 miejsc) i wtedy bezpośredni przejazd linią 217 do Świątyni Opatrzności Bożej,
  • z kierunku Krakowa i Kielc (wjazd S7), z kierunku Katowic i Wrocławia (wjazd S8) oraz z kierunku Łodzi i Poznania (wjazd A2 i S8) proponujemy dojazd przez S2 i ul. Puławską do parkingów P+R przy stacjach Stokłosy (ok. 400 miejsc) i Ursynów (ok. 150 miejsc). Następnie przejazd linią metra M1 do stacji Wilanowska (kierunek Młociny) i przesiadka na pętli Metro Wilanowska do linii autobusowej 217. Możliwy jest też dojazd na parking P+R przy stacji Wilanowska (ok. 275 miejsc) i wtedy bezpośredni przejazd linią 217 do Świątyni Opatrzności Bożej.

Dla przyjeżdżających pociągami:

  • Pielgrzymi przyjeżdżający do stacji Warszawa Centralna mogą dojechać bezpośrednio do przystanku ,,Świątynia Opatrzności Bożej” autobusem linii 522, który odjeżdża z pętli autobusowej zlokalizowanej między halą dworca a centrum handlowym Złote Tarasy. Mogą także przejść (ok. 5 min.) do stacji linii metra M1 Centrum i stamtąd przejechać linią metra M1 do stacji Wilanowska a następnie autobusem linii 217 bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej.
  • Pielgrzymi przyjeżdżający do stacji Warszawa Wschodnia mogą przejechać np. tramwajem linii 7 do przystanku Centrum i przesiąść się do autobusu linii 522 (który dojeżdża bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej) lub do linii metra M1 i dojechać do stacji Wilanowska a następnie autobusem linii 217 bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej.
  • Pielgrzymi przyjeżdżający koleją do stacji Warszawa Gdańska – mogą przejechać linią metra M1 ze stacji Dworzec Gdański do stacji Wilanowska (kierunek Kabaty) i przesiąść się na pętli Metro Wilanowska do autobusu linii 217, który dojeżdża bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej.

Dla korzystających z komunikacji miejskiej:

Bezpośrednio pod Świątynię Opatrzności Bożej dojeżdżają autobusy: linii 522 – kurs od Dworca Centralnego (ok. 30 min.) oraz linii 217 – kurs ze stacji Metro Wilanowska (ok. 15 min.). Przed i po uroczystości będzie zwiększona częstotliwość ich kursowania.

W sklepie, automacie, na stacji metra bądź w autobusie czy tramwaju, należy nabyć odpowiedniej długości bilet czasowy (ten sam bilet może być używany w metrze, autobusach oraz tramwajach – można się przesiadać w ramach czasu ważności biletu). Kierowcy w autobusach i tramwajach nie sprzedają biletów. Bilety zakupione w automacie w autobusie lub tramwaju są najczęściej od razu skasowane. Szczegóły dotyczące rozkładów jazdy komunikacji miejskiej (np. autobusów linii 217 i 522) oraz taryfy biletowej można znaleźć na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego (www.wtp.waw.pl).

archwwa.pl

Za: www.episkopat.pl

Wpisy powiązane

Kard. Grzegorz Ryś poświecił kaplicę w domu Zgromadzenia Małych Sióstr Baranka

Kapituła warszawskich redemptorystów m.in. o statutach prowincjalnych i atakach na Radio Maryja

Dążenia Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD do wyniesienia na ołtarze św. Rafała Kalinowskiego