„To pytanie jest aktualne i powinniśmy je sobie zadawać wszyscy, jako chrześcijanie. A w naszym kontekście franciszkańskiego święta młodzieży, które jest już osiemnastym z kolei, chcemy wskazać pewne podsumowanie, żeby młodzi ludzie sami odpowiadali na pytania, które niesie im życie. Oczywiście chcemy im w tym pomagać i chcemy też zwrócić im uwagę, że wiara w Jezusa Chrystusa i Kościół dają odpowiedzi na życiowe pytania o sens, nadzieję, o to. co wciąż jest przed nami” – powiedział franciszkanin.
„Tematy konferencji takie dla ludzi w moim wieku, 18-19 lat, bardzo potrzebne – stwierdza Asia z Wrocławia. – Dużo daje to do myślenia, do zastanowienia się. Jestem o rok starsza od Święta Młodzieży, więc to jakoś bliska mi tematyka”.
„To jest moje trzecie Święto – mówi Łukasz Wietrzykowski. – Przyjeżdżam tu co roku, bo mi się podoba. No i wakacje z Bogiem to jednak dobra alternatywa dla różnych wyjazdów. Można się dobrze pobawić. Można się dobrze pomodlić i wyprosić jakieś łaski dla siebie, dla innych, dla przyjaciół”.
„Pełnoletnie” franciszkańskie rekolekcje na Górze Świętej Anny potrwają do soboty 26 lipca. Wtedy rozpoczną się uroczystości związane z odpustem św. Anny.
T. Ciecierski