Ewangelizacja na polach Przystanku Woodstock rozpoczęta

„Mamy być ziarnem, słowem Boga, które Chrystus chce zasiać na polu woodstockowym” – mówił do uczestników XVI Przystanku Jezus ks. bp Grzegorz Ryś. Po wtorkowej Mszy św. ewangelizatorzy ruszyli w radosnym korowodzie na pole Przystanku Jezus przy Przystanku Woodstock.

Ewangelizacji towarzyszy adoracja Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Jak co roku, na polu Przystanku Jezus stanął biały krzyż poświęcony przez ks. bp. Grzegorza Rysia. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji był również wieczornym gościem specjalnym pierwszego dnia ewangelizacji. Poprowadził program zatytułowany „Sto pytań do…”.

W homilii przed rozesłaniem ewangelizatorów ks. bp Grzegorz Ryś nawiązał do biblijnej przypowieści o chwaście (Mt 13, 36-43).

– Są egzegeci, którzy mówią, że Pan kazał się sługom wstrzymać z wyrywaniem chwastu, bo jest to jego szczególny rodzaj. Chodzi o życicę, która ma to do siebie, że jest niesamowicie podobna do pszenicy. (…) To wyjaśnienie mówi nam, że nie mamy wcale tak wielkiej zdolności do rozeznawania tego, co jest dobre i złe. Jezus przestrzega przed łatwym osądem – tłumaczył rekolekcjonista.

Jak wskazywał ks. bp Grzegorz Ryś, zadaniem ewangelizatorów nie jest wyrywanie chwastów. „Nikt was do tego nie posłał (…) Mamy być ziarnem, słowem Boga, które Chrystus chce zasiać na polu woodstockowym” – dodał.

– Dobrym ziarnem są synowie Królestwa. Zwykle mówimy, że ziarnem jest Słowo Boże, a siewcą jest Chrystus. Ziarnem jest też jednak Słowo Boże, które jest wcielone w osobę; które dostało ciało od dzieci Królestwa. (…) My jesteśmy Słowem Boga, Jego ziarnem. Ile w nas jest życia, które się narodziło ze Słowa Bożego; które jest ciałem dawanym Słowu Boga? (…) Jesteśmy ziarnem, które Syn Człowieczy sieje, Chrystus chce nas posiać. Gleba zaś jest bardzo konkretna. Po Eucharystii pójdziemy na pole woodstockowe – dodał ks. bp Grzegorz Ryś.

XVI Przystanek Jezus odbywa się pod hasłem: „Nic nas nie oddzieli od miłości Jezusa”. Do uczestników dołączy jeszcze ks. bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W Kostrzynie nad Odrą pojawiła się liczna grupa blisko 800 ewangelizatorów z Polski i ze świata. Są wśród niej księża, diakoni, klerycy, siostry zakonne i osoby świeckie.

Biuro Prasowe PJ 2015/RIRM

Za: Radio Maryja

Wpisy powiązane

Kraków: podopieczni Dzieła Pomocy św. Ojca Pio potrzebują zimowej odzieży

Halina Frąckowiak gościem specjalnym tegorocznej Żywej Szopki w Krakowie

Pola Lednickie: 9. rocznica śmierci o. Jana Góry OP