Bp Greger do konsekrowanych dziewic: świadczcie o potędze Bożej świętości

„Jesteście  posłane, aby świadczyć w tym świecie o potędze Bożej świętości, macie być propagatorkami priorytetu Boga” – powiedział 16 marca br. bp Piotr Greger podczas modlitewnego spotkania w Górkach Wielkich z udziałem konsekrowanych dziewic i kandydatek do tego stanu. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej zaapelował, by starać się doskonalić w swym naśladowaniu Chrystusa.

W homilii podczas Mszy św., sprawowanej w kościele św. Jana Sarkandra, bp Greger przypomniał, że w scenie starotestamentowej, gdy Pan Bóg każe Mojżeszowi zdjąć sandały z nóg, obecny jest czytelny dla Ojców Kościoła symbol. „Sandały są ze skóry, czyli w materii martwej. Zatem zdjęcie sandałów oznacza zrzucenie z siebie tego, co w naszym życiu jest naznaczone pierwiastkiem śmierci. Nie chodzi tylko o sam grzech, ale o wszystko, co jest sprzeczne z przebywaniem w obecności Boga i skutecznie odciąga od owocnego słuchania Jego słowa” – wyjaśnił.

Zwracając się do konsekrowanych dziewic i kandydatek do tego stanu, biskup zachęcił do nieustannej troski o stan łaski uświęcającej. „Wezwanie do świętości jest szczególnie adresowane do osób życia konsekrowanego. Jesteście – jako stan konsekrowanych dziewic – posłane, aby świadczyć w tym świecie o potędze Bożej świętości. Macie być propagatorkami priorytetu Boga” – dodał.

W modlitwie uczestniczyły 4 konsekrowane dziewice i pięć kandydatek z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.

Pierwsza w historii diecezji bielsko-żywieckiej konsekracja dziewicy odbyła się w Zwiastowanie Pańskie, 8 kwietnia 2013 roku, w kurialnej kaplicy. Czystość ślubowała przed Bogiem jedna kobieta. Kolejna taka uroczystość sprawowana była w bazylice hałcnowskiej 22 kwietnia  2017 roku. Decyzję o zaślubieniu Chrystusa podjęły w obecności biskupa pomocniczego, licznych kapłanów i wiernych cztery młode kobiety.

Za: diecezja.bielsko.pl

Wpisy powiązane

6 stycznia to dzień pamięci o polskich misjonarzach

Paulini: Już jutro, 6 stycznia, rozpoczęcie Nowenny do św. Pawła I Pustelnika

Abp Galbas na modlitwie z braćmi z Taizé: zazdrościmy Paryżowi, ustawiamy się w kolejce