Podobnie jak podczas czerwcowego Spotkania Młodych, seniorzy będą rozważali słowa: „Idź i kochaj”. Nawiązują one do ewangelicznych spotkań Maryi z Elżbietą oraz Pana Jezusa z Zacheuszem.
2 września Pola Lednickie będą już otwarte dla pielgrzymów od ósmej rano. Będzie można zwiedzić m.in. Muzeum Jana Pawła II.
Oficjalnie spotkanie rozpocznie się kwadrans przed południem – gimnastyką. Punktualnie w południe odmówiony zostanie Anioł Pański. Następnie pielgrzymi wezmą udział we mszy świętej, którą odprawi pomocniczy biskup archidiecezji warszawskiej Michał Janocha.
Uczestnicy Lednicy Seniora odmówią też Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odnowią akt Wyboru Chrystusa i przejdą przez Bramę III Tysiąclecia.
Program spotkania:
8.00 otwarcie recepcji
9.30 zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II
Ramowy program Spotkania
11.45 Przywitanie, gimnastyka
12.00 Anioł Pański
12.15 Msza Święta: celebrans bp Michał Janocha
Przerwa:
- obiad na tarasie
- możliwość zwiedzania Muzeum Jana Pawła II
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.40 Rola Maryi – Maryja wyprowadza nas z ukrycia
16:40 Ty jesteś Zacheuszem – Pragnij i zaryzykuj
17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
ok. 17.30 Wybór Chrystusa i przejście przez Bramę III Tysiąclecia
Informacje organizacyjne:
Po przybyciu na Pola Lednickie prosimy o zgłoszenie grupy w namiocie-recepcji, księży, którzy chcieliby wziąć udział w koncelebrze zapraszamy o 11.45 na tył Bramy III Tysiąclecia, zachęcamy też do posługi w sakramencie pojednania, każdy uczestnik otrzyma symbole Spotkania, nie prowadzimy formularzy zgłoszeniowych na Lednicę Seniora, bezpłatne miejsca parkingowe znajdują się w okolicy bramy wjazdowej na Pola Lednickie, przy głazie Jana Pawła II, obok ośrodka lednickiego, znajduje się grób ś.p. o. Jana Góry, pomysłodawcy i organizatora spotkań na miejscu będzie możliwość skorzystania z kawiarenki w ośrodku lednickim, zaopatrzenia się w zimne napoje oraz ciepły posiłek, a także oryginalne pamiątki, gadżety lednickie i książki, ofiara za udział w Spotkaniu wynosi 10 zł.
Warto ze sobą zabrać:
- coś do siedzenia,
- wygodne buty i ciepłą odzież (ubrać się „na cebulkę”!),
- płaszcz przeciwdeszczowy,
- nakrycie głowy,
- wodę i jedzenie,
- przyjmowane codziennie leki, szczególnie dotyczy to chorujących na cukrzycę, epilepsję, astmę, choroby serca czy nerek oraz osób narażonych na reakcje alergiczne (najbardziej dokuczliwe alergeny na polu to wszelkie pyłki roślin, także bardzo duża ilość kurzu).