7 sierpnia 2021 r. przypada 150. rocznica śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego, który stał się Założycielem czterech rodzin zakonnych sióstr służebniczek: wielkopolskich, starowiejskich śląskich i dębickich, tworzących federację. Rozpoczęcie świętowania tej rocznicy odbyło się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej, gdyż tutaj Edmund Bojanowski spędził ostatnie miesiące swego życia, na plebanii u swego serdecznego przyjaciela ks. Stanisława Gieburowskiego. Modlitewne czuwanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia, gdyż bł. Edmund napisał, że „Miłosierdzie Boże we wszystkim, co nas tylko dotyka na ziemi”. Potem była konferencja ks. Piotra Bartkowiaka, który nawiązując do Patrona Roku św. Józefa ukazywał podobieństwo między św. Józefem a bł. Edmundem. Centralnym punktem czuwania była Msza św. sprawowana przez ks. Jana Glapiaka, wicepostulatora w procesie beatyfikacyjnym Edmunda Bojanowskiego. W homilii celebrans nawiązując do dynamiki Królestwa Bożego, którego siłą jest łaska Boża, wskazywał na Błogosławionego Edmunda jako na człowieka, który wprowadzał w życie słowa Chrystusa „Idźcie- głoście i czyńcie”; dostrzegał potrzeby ludzi, osieroconych dzieci – czynił to, co do niego należało, a resztę zostawiał Panu Bogu. To wezwanie podejmują jego córki duchowe – siostry służebniczki służąc Bogu w drugim człowieku.
Po liturgii był czas na wysłuchanie czytanego przez jedną z sióstr tekstu Matki Elżbiety Szkudłapskiej, ówczesnej przełożonej generalnej, o ostatnich chwilach życia Edmunda, a także mowy żałobnej ks. Stanisława Gieburowskiego wygłoszonej na pogrzebie Edmunda, którą odczytał jeden parafianin.
Podkreśleniem duchowości maryjnej, która cechowała bł. Edmunda, była wspólna modlitwa różańcowa i śpiew Godzinek do Matki Bożej Pocieszenia, autorstwa Bojanowskiego.
Na czuwanie do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej przyjechały służebniczki tworzące federację z wielu wspólnot z Polski, a także z Kamerunu i Boliwii. Dzięki transmisji on line można było łączyć się w przeżywaniu tego wydarzenia.
Natomiast siostry służebniczki dębickie rozpoczęły obchody 150. rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego 13 czerwca 2021 r., w rocznicę beatyfikacji, której dokonał św. Jan Paweł II 13 czerwca 1999 w Warszawie. Mszy św. inaugurującej obchody przewodniczył w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy biskup tarnowski Andrzej Jeż. W homilii Pasterz diecezji ukazał życie i dzieło Edmunda jako ziarno, które się rozrasta i rodzi ciągle nowe owoce dobra. Wskazał, że „osią jego życia było zjednoczenie z Jezusem Eucharystycznym oraz miłość i cześć do Najświętszej Maryi Panny. (…) Jego życie zamyka się między dwoma Sanktuariami – na Świętej Górze w Gostyniu i w Górce Duchownej”. W nawiązaniu do podejmowanej przez Bojanowskiego wielorakiej działalności powiedział, że całym sercem zaangażował się w pracę społeczną, charytatywną i wychowawczą. Akcentował aktualność Jego koncepcji pedagogicznej, która mówi o integralnym rozwoju człowieka. W końcowej refleksji zaznaczył, że „całe dzieło bł. Edmunda, cała myśl pedagogiczna pozostała przede wszystkim w osobach, to jest w siostrach służebniczkach. To jest ich życiowa misja”.
Przełożona generalna M. Maksymilla Pliszka dziękując wszystkim uczestniczącym w liturgii i łączącym się przez transmisję RDN Małopolska wyraziła wdzięczność radnym Dębicy za podjętą uchwałę, aby 2021 był Rokiem bł. Edmunda Bojanowskiego. Dodała, że „w ramach tej rocznicy są zaplanowane wydarzenia religijne, edukacyjne, kulturalne i społeczne, które mogą nam pomóc w poznaniu postaci bł. Edmunda i naśladowaniu go w jednoczeniu się wokół dobra”.
Obchody 150. rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego są zaplanowane do czerwca 2022 r.