O godzinie 7:00 sprawowana była Eucharystia pod przewodnictwem ks. infułata Adama Kokoszki z Tarnowa. W skierowanym do wiernych słowie kaznodzieja mówił o potrzebie tworzenia kultury spotkania, która odznacza się wychodzeniem do drugiego człowieka z radością wiary. Zachęcał także zebranych, aby z odwagą na wzór Matki Najświętszej przyjmowali plany Boże w swoim życiu.
Eucharystii, która celebrowana była o godzinie 9:00 z udziałem kapłanów diecezjalnych i redemptorystów obchodzących 25-lecie święceń kapłańskich, przewodniczył i homilię wygłosił o. Janusz Sok, prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W homilii kaznodzieja podkreślał, jak ważne jest opowiedzenie się za Chrystusem w swoim życiu oraz odważne świadczenie o Nim każdego dnia. Zachęcał też do dbania o dobre relacje w rodzinach oraz do odkrywania sensu i celu w życiu. Matka Boża jest dla nas wzorem i przykładem pokory. To ona cierpliwie słucha ludzkich próśb i podziękowań i dodaje sił do kroczenia przez życie. Podkreślał też, że nikt sam nie bierze sobie kapłaństwa, ale otrzymuje je od Boga, który powołuje i wybiera. Kapłani swoje powołanie zawdzięczają swoim rodzinom i wszystkim ludziom, którzy modlą się w ich intencji. Jubileusz to nie tylko okazja do spojrzenia wstecz, ale to także zachęta do dalszego spełniania służby przy Jezusie Chrystusie. Oprawę liturgiczną pięknie ubogaciła gra orkiestry z Siedlisk.
O godzinie 11:00 odbyła się Msza Święta z udziałem Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa , której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. bp. Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. W homilii ks. biskup przypomniał o 110. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Tuchowskiej. Mówił również o wielkim kulcie jakim cieszy się Pani Ziemi Tarnowskiej. Maryja spieszyła z Galilei do Elżbiety, by cieszyć się z nią radością wybrania przez Boga. Szerzyła Ona Dobrą Nowinę niosąc pod swoim łonem Jezusa. Maryja przynosi nam radość i pociechę, która napawa nas nadzieją. Przed obliczem Matki Bożej Tuchowskiej można zaczerpnąć ze źródła nadziei. Kaznodzieja wezwał zebranych do solidarności i jedności, a także do wdzięczności za otrzymywane dobro. Podkreślił też jak wielką rolę w naszych parafiach mają Wspólnoty Intronizacji Serca Pana Jezusa.
O godzinie 15:00 sprawowana była Eucharystia, na którą licznie przybyli członkowie Rycerstwa Niepokalanej i Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego. Liturgii przewodniczył o. Stanisław Piętka OFM Conv. z Niepokalanowa, prezes Narodowego Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce. Kazanie natomiast wygłosił o. Lucjusz Wilk OFM, gwardian bernardynów w Tarnowie.
W skierowanym do zebranych słowie podkreślał wagę spotkań i relacji międzyludzkich. Każde spotkanie z drugim człowiekiem wzbogaca, albo zubaża. Są takie chwile, które chcemy pamiętać i takie, o których nie chcemy pamiętać. Maryja uczy nas zaufania nie tylko w chwilach radosnych, ale i trudnych. Maryję spotykamy w wielu momentach życia Jezusa, także pod krzyżem, na którym zawisł jej Syn. Maryja uwierzyła wbrew wszystkiemu. Także i każdy z nas ma świadczyć o Bożej miłości, nawet w chwilach trudności i zwątpienia.
O godzinie 18:00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Tuchowskiej została odprawiona nowenna nieustanna. Bezpośrednio po jej zakończeniu odbyła się Msza Święta z udziałem czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Róż Różańcowych oraz przyjaciół Radia Maryja, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. bp Jan Piotrowski, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej. W homilii ks. biskup przypomniał, że człowiek lubi spotykać się z innymi ludźmi. Gościnność jest charakterystyczna dla wielu postaci pojawiających się na kartach Pisma Świętego. Scena nawiedzenia zapisana w Ewangelii wg św. Łukasza można odnieść do każdego z nas. Mamy za zadanie przekazywać miłość i Boże obdarowanie innym. Maryja wielbi Boga, przekazując swą radość. Matka Boża daje nam Jezusa w Jego Słowie i Eucharystii.
Na zakończenie podczas Wieczoru Maryjnego odbył się koncert Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego z Tuchowa.