Znajdziemy w nim teksty, które starają się to zjawisko opisać i wytłumaczyć, określić jego sens w sferze duchowej. Ciekawe jest też pokazanie tych znaków w życiu zwyczajnych ludzi i sposobu ich odczytania, bo jak się okazuje – mówią o tym bohaterowie reportaży o rodzinach wielodzietnych oraz o bezdomnych – pojawiają się one również w przestrzeni społecznej jako wyraz naznaczenia.
Ponadto w numerze przeczytamy świadectwo o tym, co młodą ekonomistkę fascynuje w postaci Ojca Pio, relację o polskim wzruszeniu w sanktuarium w San Giovanni Rotondo i wspomnienie o niedawno zmarłym bracie Modestino – świadku życia Ojca Pio. Dowiemy się też, jak wyglądają przygotowania do czwartego "Spotkania religii", które w październiku odbędzie się w Asyżu.
"Głos Ojca Pio" to dwumiesięcznik, który ukazuje się od 2000 roku. Inspiracją do jego powstania była beatyfikacja Ojca Pio. Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość tego jednego z najbardziej popularnych świętych XX wieku św. ojca Pio.
Ponadto publikuje teksty związane z szeroko rozumianym franciszkanizmem, zagadnieniami życia wewnętrznego, nauczaniem papieskim, liturgią, problematyką biblijną i hagiografią.
"Głos Ojca Pio" wydaje krakowska prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
Joanna Piestrak / red.