Osobnym transportem do Paragwaju zostały dostarczone leki i sprzęt medyczny pozyskany przez grupę uczestników ze Śląska. W sumie 63 paczki.
„Po dotarciu naszych leków zaczął się czas prosperity dla mieszkańców Guarambare. Z zadowoleniem patrzyliśmy na twarze pacjentów opuszczających nasze consultorio z buteleczkami lub blistrami leków w ręce z naszego punktu aptecznego" – ze szczerą radością opowiada.
Z Paragwaju napłynęły już podziękowania dla woluntariuszy z Polski. „Dziękuję Wam za Waszą obecność u nas w Paragwaju. Za Waszą misję, czas, poświęcenie zaofiarowane każdemu choremu, który się do was zgłosił. Dziękuję za Wasz uśmiech, radość i pozytywne podejście do wielu sytuacji. Wszędzie, gdzie się pojawiliście, wlaliście nadzieję w serca ludzi, zwłaszcza tych najbiedniejszych i najbardziej opuszczonych" – napisała współpracująca z franciszkanami siostra Elżbieta, polska elżbietanka.
Patronat nad misyjną wyprawą medyczno-edukacyjno-duszpasterską objęli: Ks. Abp Damian Zimoń, Arcybiskup Metropolita Katowicki, Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr. 2 w Jastrzębiu Zdroju, Śląska Izba Lekarska, Beskidzka Izba Lekarska, Nuncjusz Apostolski w Paragwaju i Caritas Archidiecezji Katowickiej.
Inicjatorem misji śląskich woluntariuszy, opiekunem i organizatorem ich pracy w Paragwaju był franciszkanin o. Grzegorz Adamczyk.
Na stronie: www.to-misja.pl można przeczytać bardzo ciekawy dziennik z misji oraz obejrzeć galerię zdjęć z miejsca pobytu.
jms
zdjęcie: to-misja.pl