Znane jest powiedzenie: do grobowej deski nie przebaczę. W telewizyjnych relacjach z sądów można usłyszeć ludzi stojących w korytarzu przed salą rozpraw jak mówią: dla winowajcy nie ma przebaczenia.
że wypowiadają je ci, którzy zostali bardzo skrzywdzeni. Ale jest
możliwe przebaczenie, pojednanie nawet z kimś, kto zadał nam wielki ból – zauważa we Wstępie do nowego Posłańca ks. Bohdan Dutko MS, redaktor naczelny.
W obecnym numerze Posłańca znajdziemy wywiad ze znaną piosenkarką Eleni przeprowadzony przez Jaromira Kwiatkowskiego (Przebaczenie – najtrudniejsza miłość).
Natomiast z ks. Henrykiem Kaszubą, saletynem pracującym od wielu lat na
Madagaskarze, o przebaczeniu i pojednaniu między Malgaszami rozmawia
ks. Bohdan Dutko MS (Fampihavanana).
O Całunie Turyńskim i prof. Bruno Fabbianim pisze Grzegorz Górny (Świadek Pasji), o nowym polskim błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce pisze Jaromir Kwiatkowski (Wielki dar dla Wielkiego Narodu), o znakach czasu w dzisiejszym świecie pisze Tomasz P. Terlikowski (Znaki do odczytania) i ks. dr Andrzej Zagórski MS (Powodzie, trzęsienia ziemi i klęski: trudne znaku czasu). O przebaczeniu w innych religiach niż chrześcijańskie możemy przeczytać w artykule prof. Eugeniusza Sakowicza (Przebaczenie w religiach niechrześcijańskich).
O św. Ricie, orędowniczce w sprawach trudnych i beznadziejnych opisuje ks. dr Karol Porczak MS (Rita. Pogromczyni wendetty).
W cyklu Spotkania z Jezusem w Ewangelii św. Jana dr. hab. Janusz
Kręcidło MS opisuje skandaliczne zachowanie się Jezusa w świątyni,
wyrzucającego bankierów i kupców ze świętego miejsca (Jezusa moją świątynią).
W numerze Posłańca znajdziemy także ciekawe artykuły, komentarze biblijne na każdą niedzielę, felietony i refleksje (Pojednanie Jakuba z Ezawem – ks. dr Stanisław Witkowski, Żyłam w piekle – Anna D’Amico, Przebacz jeśli potrafisz – Wanda Mołoń).
Możemy też przeczytać o domu pielgrzyma w La Salette, o Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu, jego specyfice i działalności (Przyjąć rozwiedzionych) oraz relację z podróży po wspólnotach saletyńskich w Angoli (Angola – po bratobójczej wojnie domowej) oraz wiele innych ciekawych informacji. W najnowszym numerze Posłańca znajdziemy także świadectwo neoprezbitera saletyńskiego – ks. Damiana Kramarza MS (Pójdź za Mną) oraz informacje co zrobić, by zostać Saletynem. Zachęcamy do lektury i prenumeraty. Szczegóły na stronie internetowej: www.poslaniec.com.