Będzie to zupełnie unikalna okazja, by zobaczyć największe dzieło współczesnej mistyki chrześcijańskiej, w którym zostało zapisane nie tylko niezwykłe życie Apostołki Bożego Miłosierdzia, ale przede wszystkim orędzie Miłosierdzia, z którym Chrystus wysłał ją do całego Kościoła i świata. Siostra Faustyna pisała dzienniczek w Wilnie i Krakowie w latach 1934-1938 na wyraźne życzenie Jezusa oraz spowiedników: bł. ks. Michała Sopoćki i jezuity o. Józefa Andrasza. Zapisała sześć zeszytów dzienniczka i osobny zeszycik zatytułowany „Moje przygotowanie do Komunii świętej”, co w sumie w druku liczy ponad 700 stron. Rękopis tego dzieła jest niezwykłą relikwią, największym skarbem pozostawionym przez Apostołkę Bożego Miłosierdzia.
Na ekspozycji będzie można zobaczyć także wybrane egzemplarze wydania „Dzienniczka” w języku polskim i w językach obcych, m. in. w języku arabskim, koreańskim, indonezyjskim czy maltańskim… Wystawę w ramach „Cracovia Sacra” organizuje Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Wydział Kultury Miasta Krakowa oraz Muzeum Historii Fotografii.
W programie „Nocy sakralnych” w łagiewnickim sanktuarium odbędą się także prezentacje muzyczne: 14 sierpnia w kaplicy klasztornej koncert zatytułowany „Sacra Musica, Sacro Loco” w wykonaniu Octava ensemble oraz 15 sierpnia w bazylice koncert pod tytułem „Stabat Mater Dolorosa” w wykonaniu chóru Camerata Jagiellonica.
s. E. Siepak, Łagiewniki