Dzieje tego człowieka były tak barwne i dynamiczne, że wymagały odpowiedniej formuły: komiksu. Młody Ludwik z prowincji trafia do Paryża na przełomie XVII i XVIII wieku, miejsca blichtru i zbytku, ale również ogromnej biedy, jedzie do tego miasta, by wstąpić do seminarium. Jako kapłan pomaga bezdomnym i ubogim, a jednak zyskuje nieprzejednanych wrogów.
Wyjeżdża do Rzymu by szukać pomocy u papieża, za jego doradą rozpoczyna później podróż misyjną po Francji. Zakłada zgromadzenie Braci Gabrielistów, pisze liczne dzieła, w tym najsłynniejszy Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Marii Panny.
Największym orędownikiem myśli Ludwika został Jan Paweł II. Jego dewiza papieska Totus Tuus pochodzi z wymienionego traktatu, jako robotnik na Solvayu nie rozstawał się z tą książeczką, a o bohaterze tego komiksu powiedział: "Święty Ludwik-Maria Grignion de Montfort stanowi dla mnie postać znaczącego odniesienia, która mnie oświecała w ważnych chwilach mego życia, kiedy byłem ukrytym seminarzystą i kiedy pracowałem w fabryce Solvay w Krakowie".
Komiks na końcu zawiera dodatek o duchowości montfortańskiej, dziedzictwie świętego na świecie i w Polsce (bracia Gabrieliści mają dom w Częstochowie), opis zgromadzeń czerpiących z jego duchowości.
Strona internetowa :
www.e-serafin.pl/produkt-405.html