Kapucyni – Prasa: Zmiany w „Głosie Ojca Pio”

Od numeru 67 (styczeń/luty 2011) "Głos Ojca Pio" został poszerzony o 20 stron. Zawiera polskie wydanie oficjalnego czasopisma Grup Modlitwy Ojca Pio "La Casa Sollievo Della Sofferenza". Odnowiono również szatę graficzną pisma.

 
"La Casa Sollievo della Sofferenza" ukazuje się w San Giovanni Rotondo od września 1949 roku. Oryginalna edycja włoska jest miesięcznikiem, inne wersje językowe (angielska, francuska, niemiecka i hiszpańska) ukazują się co trzy miesiące. Polskie wydanie będzie ukazywało się co dwa miesiące jako specjalny, dwudziestostronicowy dział w "Głosie Ojca Pio".

Na stronach polskiego wydania "La Casa Sollievo della Sofferenza", obok najważniejszych materiałów dotyczących Grup Modlitwy Ojca Pio na świecie i Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo, znajdą się informacje z życia Grup Modlitwy w Polsce oraz materiały przydatne w prowadzeniu comiesięcznych spotkań formacyjnych.

Interesująco zapowiada się przygotowywana w oparciu o prowadzone w Domu Ulgi w Cierpieniu badania naukowe rubryka, dotycząca nowinek medycznych oraz poradnik pracy socjalnej i charytatywnej, redagowany we współpracy z krakowskim Dziełem Pomocy św. Ojca Pio.

"Głos Ojca Pio" to dwumiesięcznik, który ukazuje się od 2000 roku. Inspiracją do jego powstania była beatyfikacja Ojca Pio. Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość tego jednego z najbardziej popularnych świętych XX wieku św. ojca Pio.

Ponadto publikuje teksty związane z szeroko rozumianym franciszkanizmem, zagadnieniami życia wewnętrznego, nauczaniem papieskim, liturgią, problematyką biblijną i hagiografią.

"Głos Ojca Pio" wydaje krakowska prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

W internecie: Głos Ojca Pio

Za: www.franciszkanie.pl

Wpisy powiązane

Niepokalanów: XXX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Dziękczynienie za pontyfikat u franciszkanów w Krakowie