Konferencje w tym roku głosi ks. dr Stanisław Dyk z Katedry Homiletyki na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Oprócz słuchania rozważań kapłani spotykają się na codziennej Mszy św., Jutrzni, Nieszporach i Apelu Jasnogórskim. W programie są także przewidziane spotkania duszpasterskie.
Rekolekcjonista zaznacza, że w obecnych czasach najważniejsze jest, by duszpasterz ludzi pracy niósł ludziom nadzieję. „Jeżeli jesteśmy wierzący, pamiętamy, że nasze życie nie jest przypadkiem, nie jesteśmy osamotnieni w tym świecie, tylko nad tym światem ktoś czuwa, jest nim nasz dobry Ojciec, On nas prowadzi, On ma receptę na wszystko, On potrafi naprawić krzywdy, wykorzystywanie, niedolę, ból, my nie możemy stracić tej nadziei" – wyjaśnia ks. Dyk.
„Jest bezrobocie, w wielu wypadkach ludzie są zagubieni, zawsze ci ludzie pracy kierują swoje oczy w stronę duszpasterza z nadzieją na pomoc, na zrozumienie, na wsparcie, i dlatego do tych rekolekcji przywiązujemy dużą wagę, i robimy wszystko, żeby wyjechać stąd z większym bagażem doświadczeń, aby wracając do parafii wyrażać to, co najlepsze, co tutaj wobec opinii innych wydało zamierzone efekty" – tłumaczy ks. Marian Haczyk z Sędziszowa.
Mszy św. na rozpoczęcie, celebrowanej o godz. 17.00 przed Cudownym Obrazem, przewodniczył bp Kazimierz Ryczan, krajowy duszpasterz Ludzi Pracy.
W drugim dniu Mszy św. przewodniczył ks. prał. Witold Andrzejewski, duszpasterz Ludzi Pracy z Gorzowa Wielkopolskiego. Homilie podczas Eucharystii głosi ks. dr Stanisław Dyk.
o. Stanisław Tomoń