Ustanowienie domu w Korbielowie konwentem daje także tamtejszej wspólnocie prawo samodzielnego wyboru delegata na kapitułę prowincjalną, która wybiera wyższego przełożonego. Do tej pory bracia z Korbielowa łączyli się w tzw. okręgi wyborcze z innymi placówkami.
Korbielowska parafia u stóp beskidzkiego Pilska została erygowana 7 października 1993 roku. Na jej obszarze mieszka ok. 1200 osób. Murowany kościół parafialny został poświęcony 15 sierpnia 1936 roku, a konsekrowano go 19 sierpnia 2000 roku.
W głównym ołtarzu kościoła został umieszczony obraz Najświętszej Marii Panny. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1691 roku. Pierwotnie był on wystawiony w dominikańskim kościele w Bohordczanach w diecezji lwowskiej Cudownie ocalany wizerunek w 1944 roku przeniesiono do dominikańskiego klasztoru w Jarosławiu. Dopiero stamtąd w 1974 roku trafił do Korbielowa.
Na terenie parafii znajduje się także wzniesiona w 1875 roku murowana kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ( Korbielów-Kamienna). Oraz dwie kaplice: w Korbielowie Górnym, pw. NMP Częstochowskiej, murowana, zbudowana w 1886 roku; oraz w Korbielowie Dolnym, drewniana, powstała w 1866 roku.
Przy parafii leżącej nieopodal granicy polsko-słowackiej działa dom rekolekcyjny im. o. Jacka Woronieckiego.