Dominikanie: Wkrótce ukaże się drugi tom śpiewnika liturgicznego „Niepojęta Trójco”

Drugi tom uznanego śpiewnika liturgicznego Niepojęta Trójco ukaże się jeszcze w tym miesiącu nakładem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Znajdzie się w nim ponad 400 bardzo starannie opracowanych i opatrzonych zapisem nutowym utworów: mszy, kanonów, psalmów, litanii i innych, pochodzących z różnych epok i tradycji liturgicznych.

 
Utwory zamieszczone w nowym tomie śpiewnika już od wielu lat są wykonywane nie tylko w dominikańskich ośrodkach w całej Polsce. Niektóre z nich znane są z wydawanych przez dominikanów ilustracyjnych płyt CD, m. in. Niepojęta Trójco, Witaj Maryjo,

Drugi tom śpiewnika ukaże się w święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, czyli 28 października. Niebawem rozpocznie się jego przedsprzedaż.

Informacje o kolejnych etapach przygotowania do kolportażu śpiewnika śledzić można na stronie http://www.liturgia.pl/niepojetatrojco

Pierwszy dominikański śpiewnik liturgiczny „Niepojęta Trójco" powstał w 1991 r. Był to amatorsko wydany zbiór pojedynczych utworów i mniejszych śpiewników przygotowywanych z okazji uroczystości liturgicznych w różnych ośrodkach dominikańskich w Polsce. W 1998 r. ukazało się drukiem pierwsze profesjonalne wydanie śpiewnika, jako owocu wieloletniej pracy krakowskiego środowiska dominikańskiego nad odnową liturgii. Pierwszy tom – podobnie jak drugi – zawierał czterogłosowe kompozycje braci dominikanów i osób świeckich, a także opracowania pieśni tradycyjnych, kanony z Taize oraz renesansowe śpiewy Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł, Cypriana Bazylika i innych. W sumie – ponad trzysta pieśni. W ciągu kilku lat śpiewnik został sprzedany w kilku tysiącach egzemplarzy ubogacając liturgię wielu wspólnot w całej Polsce. Muzyka, którą proponuje stała się rozpoznawalna i szybko zakorzeniła się w polskim Kościele.

Za: www.dominikanie.pl

Wpisy powiązane

Niepokalanów: XXX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Dziękczynienie za pontyfikat u franciszkanów w Krakowie