Powyższe słowa z artykułu Krzysztofa Pałysa OP mogą posłużyć za motto czerwcowego numeru miesięcznika „W drodze”. Wiele kłopotów z modlitwą bierze się stąd, że jawi się nam ona jako zajęcie dla herosów i jako czynność oderwana od rzeczywistości. Nic bardziej błędnego. Salwatorianin ks. Krzysztof Wons stwierdza, że kontemplacja to nie „Zapinamy pasy i startujemy”, ale „Zapinamy pasy i lądujemy”, czyli stajemy mocno w rzeczywistości, której autorem jest Bóg
Wakacje coraz bliżej, więc w wielu rodzinach narastają dylematy wychowawcze: co zrobić, żeby dziecko lepiej się uczyło w przyszłym roku oraz ile dawać swobody w czasie wakacji. O tym przeczytamy w dwóch inspirujących wywiadach. Katarzyna Kolska i Roman Bielecki OP rozmawiają z psychoterapeutką Barbarą Smolińską. To, co mówi o wychowywaniu dzieci do samodzielności i odpowiedzialności, można streścić w jej słowach: Zawsze będziemy się bali o swoje dzieci. Ważne, żeby to sobie uświadomić. Co więcej, im starsze i bardziej dorosłe będą nasze dzieci, tym lęku będzie w nas więcej, bo mniej będzie naszej kontroli nad nimi. (…) Stąd lęk. Chodzi o to, żeby on nas nie paraliżował, nie niszczył nas, naszych dzieci i naszych wzajemnych relacji. Z kolei Carl Honoré, autor niedawno wydanej w Polsce książki „Pod presją. Dajmy dzieciom święty spokój!" rozmawia z Jolantą Brózdą-Wiśniewską o tym, że w wielu rodzinach dzieci traktowane są jak inwestycja, która w swoim czasie ma się zwrócić. Honoré odwiedził wiele krajów badając różne modele wychowania. Znalazł takie kurioza jak kurs MBA dla dzieci, które niedawno wyszły z pieluch. Znalazł też pozytywne przykłady jak leśne przedszkole w Szkocji.
Studentom miesięcznik daje do ręki listę „Książek najważniejszych", które warto przeczytać dla rozwoju swojego życia duchowego. Oto kilka tutułów: „Bracia Karamazow" Fiodora Dostojewskiego, „Cztery miłości" C.S. Lewisa i „Labirynt nad morzem" Zbigniewa Herberta.
Film „Lincz" Krzysztofa Łukasiewicza i książkę Andrzeja Franaszka „Miłosz – Biografia" biorą na warsztat recenzenci, Anna Sosnowska i Marcin Cielecki. Znalazło się też miejsce na tekst Jacka Y. Łuczaka o komedii „Miś" Stanisława Barei, z której śmiejemy się już od 30 lat. Jak się okazuje, rzeczywistość „Misiowa" trwa w realiach III RP. Założenie prywatnego muzeum z oryginalnym słomianym misiem w charakterze głównego eksponatu to droga przez mękę.
Felietoniści piszą: Jan Góra OP wspomina ze wzruszeniem dzień beatyfikacji Jana Pawła II, Dariusz Kowalczyk SJ zastanawia się czy nie można było wyjątkowo uznać, że obejrzenie mszy św. beatyfikacyjnej na telebimie (oczywiście w atmosferze modlitwy) spełniało obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Marek Magierowski pisze o „tragediach" XXI w., takich jak zgubienie komórki czy brak dostępu do internetu.
Komentarze do niedzielnych Ewangelii przygotowali ojcowie dominikanie: Wojciech Surówka, Stanisław Nowak, Tomasz Gaj, Cyprian Klahs i Dominik Jurczak.