Prace nad dziełem zainicjował żyjący w latach 1686-1720 generał dominikanów Antonin Cloche, zlecając je Thomasowi Ripollowi. Gdy z kolei Ripoll został wybrany na generała, prace nad „Bullarium" przekazał Antoninowi Bremondowi. Pierwszy tom ukazał się drukiem w Rzymie w oficynie Hieronima Mainardiego w 1729 roku, a ostatni, ósmy – 11 lat później.
„Egzemplarze >>Bullarium<< przechowywane w naszej bibliotece są zachowane w złym stanie, gdyż zostały zniszczone przez wilgoć i owady. Aby można było z nich korzystać, zostały zdigitalizowane. Obrazy cyfrowe poddano również procesowi rozpoznawania tekstu, co ułatwia wyszukiwanie informacji" – mówi dyrektor Biblioteki Kolegium Filozoficzno-Teologicznego, o. Janusz Kaczmarek.
Powstała kilka miesięcy temu biblioteka cyfrowa „Armarium" udostępnia najcenniejsze i najbardziej poszukiwane pozycje z dominikańskich bibliotek. Znajdują się w niej systematycznie powiększane: archiwalia, rękopisy, druki liturgiczne i czasopisma wydawane przez dominikanów. „Wszystko to, co może zainteresować zarówno badaczy Zakonu Kaznodziejskiego i kultury polskiej, jak i osoby w inny sposób związane z dominikanami" – tłumaczy o. Kaczmarek.
Biblioteka „Armarium" dostępna jest pod adresem http://bc.dominikanie.pl i należy do Federacji Bibliotek Cyfrowych w Polsce.