Po Mszy świętej udaliśmy się procesyjnie – niosąc poświęconą figurę św. Michała – do 9 stacji symbolizujących 9 chórów anielskich. Przy każdej stacji znajdował się obraz aniołów z nazwą konkretnego chóru. Podczas procesji śpiewano koronkę uwielbienia Boga, przeplataną objaśnieniami dotyczącymi poszczególnych chórów anielskich oraz modlitwami uwzględniającymi pomoc aniołów w naszym życiu. Np: Chór Serafinów – gorejący miłością, jest chórem najdoskonalszym, w bezpośredniej bliskości Boga.
Boże! Niechaj Twoje święte Prawo, w którego centrum znajduje się przykazanie miłości, czyni nas szczęśliwymi z powodu ciągle wzrastającej bliskości z Tobą.
Chór Cherubinów – napełniony wiedzą. Jest strażnikiem Boga i jego mądrości. Atrybutem tego chóru jest zwierciadło mądrości oraz księga wiedzy.
Boże! Ty dałeś nam w posiadanie Księgę Pisma świętego, aby jej mądrość kształtowała naszą codzienność. Niechaj jej treść, dzięki Twojej łasce zachwyca nasz umysł i serce, a dzięki temu kształtuje nasze sumienie.
Chór Tronów – jak sama nazwa wskazuje, chór ten przebywa przed tronem Bożym. Charakteryzuje się posłuszeństwem i stabilnością.
Boże! Posłuszeństwo Twojej woli jest posłuszeństwem dziecka względem Kochającego Ojca. Niechaj nasze codziennie wypowiadane: „Bądź wola Twoja" czyni nasze życie pełne pokoju i stabilności.
Ks. Biskup w czasie homilii, mówiąc m.in. kilka zdań do dzieci, odwołał się do michalickich jasełek, pokazując walkę między aniołem i szatanem. Zachęcał dzieci do bycia pięknymi, dobrymi aniołami. Procesja z figurą św. Michała i piękny "orszak anielski" z dzieci przebranych za aniołów, przysporzył wiernym wielu duchowych przeżyć i zachęcił, by takie świętowanie odpustowej uroczystości w naszym Sanktuarium przeszło do tradycji.