Na spotkanie Rodziny Radia Maryja do Kodnia przybyli słuchacze i sympatycy m.in. z: Białej Podlaskiej, Łukowa, Piszczaca, Ostrowa Lubelskiego, Uścimowa, Parczewa, Białegostoku, Lublina, Radzynia Podlaskiego, Włodawy, Krasnegostawu, Międzyrzeca Podlaskiego, czy Lubartowa.
Spotkanie rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego w wykonaniu scholi młodzieżowej oraz wspólnoty młodzieżowej „Niniwa”. Zebrani mogli wysłuchać fragmentów kazania Karola Kardynała Wojtyły, które wygłosił w 50-tą rocznicę powrotu Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej z wygnania na Jasnej Górze do Kodnia. Uroczystości te miały miejsce w Kodniu 4 września 1977 roku i zgromadziły ponad 100 tys. pielgrzymów.
Następnie rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – o. Bernard Briks OMI. Koncelebrowali ją prezbiterzy diecezjalni oraz zakonni, którzy przybyli do Kodnia wraz z Kołami Przyjaciół Radia Maryja z diecezji siedleckiej, archidiecezji lubelskiej i białostockiej. Homilię wygłosił rzecznik Sanktuarium Maryjnego w Kodniu – o. Paweł Gomulak OMI – który pełni jednocześnie posługę misjonarza ludowego, głosząc misje parafialne, rekolekcje etc. W słowie do Ewangelii o cudzie w Kanie Galilejskiej, przywołał doświadczenie ludzkiego życia, które często jest monotonne i szare jak woda, którą Jezus przemienił w wino – symbol radości. Przyrównał ucztę weselną z Kany Galilejskiej do Uczty Zaślubin, na której uczestnicy zgromadzili się w Kodniu. Podkreślił fakt, że do Kany Kodeńskiej przynosimy stągwie wody naszego życia. Ukazując historię Mikołaja Sapiehy oraz pielgrzymów, przybywających do Matki Bożej z wodą
Za: www.koden.com.pl